Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Big Brother. Gdzie jest dom Wielkiego Brata? [MAPA]
Marta Klara, 15.03.2019

fot.: Big Brother Polska/Facebook/printscreen
Gdzie jest dom Wielkiego Brata?
Big Brother ruszył pełną parą! Jak podają Wirtualne Media w oparciu dane telemetryczne, pierwszy odcinek show obejrzało ok. 2,23 mln widzów. Reaktywacja kultowego programu wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Podczas gdy w większość tego typu projektów angażuje się gwiazdy, producenci polskiego Big Brother postawili na anonimowych - do tej pory - uczestników. Jak pokazują statystyki, widzowie chcą podglądać życie "zwyczajnych ludzi". W naszpikowanej kamerami willi zamieszkało 15 uczestników. Ich codzienność monitorowana jest na bieżąco, a program Big Brother można oglądać codziennie na antenie TVN7.
NA TEMAT:

"Sanatorium miłości" nagrywane jest w malowniczej miejscowości. TOP 3 atrakcje Ustronia w Beskidzie Śląskim
Pozostaje pytanie: gdzie jest dom Wielkiego Brata? Luksusowa rezydencja znajduje się w Gołkowie. Gołków to wieś na Mazowszu, położona w powiecie piaseczyńskim, w gminie Piaseczno.

Big Brother w Gołkowie. Historia wsi
Niegdyś Gołków był wsią szlachecką - Gołkowo. Jak czytamy w publikacji Adolfa Pawińskiego Polska XVI wieku pod względem geograficzno-statystycznym, w drugiej połowie XVI wieku Gołków leżał w powiecie tarczyńskim ziemi warszawskiej województwa mazowieckiego. Od 1975 do 1998 wioska należała administracyjnie do województwa warszawskiego. Gołków jest wsią staropolską rodu Gołkowskich. Jej właścicielami byli kolejno bankier Piotr Tepper, Tomasz Dangel i jego potomkowie, a od 1825 r. książę Adam Woroniecki. W XIX przechodził z rąk do rąk, aż trafił w ręce rodziny Bauerfeindów. Ród był w posiadaniu Gołkowa do czasów reformy rolnej z 1944 roku. Po reformie ludność Gołkowa otrzymała grunty na własność, a wieś składała się z 27 osad.
Ciekawostki o Gołkowie:
- Cegielnia w Gołkowie widnieje na mapie wojskowej od 1839 roku
- W pobliżu Gołkowa w 1784 r. miała miejsce bitwa powstania kościuszkowskiego (bitwa pod Gołkowem)
- Podczas I wojny światowej w Gołkowie był cmentarz żołnierzy rosyjskich i niemieckich
- Przez wioskę przechodzi trasa Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej (dawnej Grójeckiej Kolei Dojazdowej)
- Od marca w Gołkowie toczy się akcja reaktywowanego show Big Brother
Dom Wielkiego Brata w Gołkowie:
Wyświetl ten post na Instagramie.Post udostępniony przez olivier janiak (@olivierjaniak)Mar 17, 2019 o 2:10 PDT
Polub nas na Facebooku!
Zobacz również:
- Łódź: ulica Piotrkowska i nocne atrakcje Łodzi
- Warszawa wśród 15 kierunków na 2015 rok. Wybrał CN Traveller
- Retro safari – takiej Warszawy, Bratysławy, Berlina i Krakowa możecie już nie...
- Nałęczów: atrakcje słynnego uzdrowiska
- Alternatywne spacery po Lublinie. Zwiedzaj miasto w inny sposób!
- Szczyrk – atrakcje, noclegi, trasy