Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Jak wydać mniej pieniędzy w trakcie podróży? Karta wielowalutowa sposobem na tańsze wakacje
Materiał sponsorowany, 19.07.2019
Każdy, kto często podróżuje za granicę - służbowo lub jadąc na wakacje - na pewno spotkał się z sytuacją, gdzie za zakupy, np. w sklepie, trzeba było płacić kartą. Korzystanie ze zwykłej karty złotówkowej może nas sporo kosztować, bo do kosztów transakcji trzeba doliczyć opłaty za prowizję i przewalutowanie, a to może sięgać nawet kilku procent. Rozwiązaniem może być wożenie ze sobą gotówki. Zawsze się przyda, jednak posiadanie przy sobie znacznej ilości pieniędzy bywa ryzykowne. Gdyby doszło do kradzieży, tracimy środki finansowe niezbędne do utrzymania się podczas wyjazdu.
NA TEMAT:
Nie ryzykuj, wożąc dużą ilość gotówki. Zabierz ze sobą kartę wielowalutową
Karta wielowalutowa Alior Banku
Na szczęście jest rozwiązanie - karta wielowalutowa, która jest dostępna w portfolio nowego Kantoru Walutowego Alior Banku. Karta wielowalutowa pozwala na płacenie w blisko 160 walutach, przy czym bezpośrednich płatności możemy dokonywać w 23 walutach dostępnych w kantorze. Płatności realizowane w pozostałych walutach są rozliczane po kursie Mastercard z rachunku EURO. Nie są tutaj ponoszone dodatkowe opłaty, np. w postaci prowizji czy kosztów przewalutowania.
Płacenie za granicą i online
Dzięki karcie wielowalutowej Alior Banku możemy wyjechać za granicę bez konieczności posiadania przy sobie większej ilości gotówki. Kartą tego typu można płacić m.in. w sklepach stacjonarnych, hotelach, restauracjach czy muzeach. Możemy też wypłacić z bankomatu gotówkę w danej walucie oraz płacić za zakupy w zagranicznych serwisach internetowych. W karcie zastosowano mechanizm automatycznego wyboru waluty płatności, co oznacza, że karta sama rozpozna walutę, w której dokonywana jest transakcja i odpowiednio ją rozliczy.
Warto wspomnieć, że karta wielowalutowa wspiera usługę chargeback. Możemy więc liczyć na zwrot pieniędzy w przypadku, gdyby sprzedawca nie wywiązał się z umowy albo towar lub usługa były niezgodne z opisem.
Oprócz tego użytkownik karty wielowalutowej ma możliwość zmiany wysokości limitów, nawet do 0 zł, jeśli np. nie chce korzystać z karty przy płatnościach w internecie.
Płacąc kartą wielowalutową Alior Banku, nie ponosisz kosztów przewalutowania
Ile to kosztuje?
Karta wielowalutowa Alior Banku jest bezpłatna przez cały okres swojej ważności, czyli 4 lata, jeśli za jej pomocą wykonamy dowolną transakcję w ciągu sześciu miesięcy (licząc od dnia jej wysłania lub dnia jej zastrzeżenia czy zamknięcia). Jeśli nie spełnimy tego warunku, to pobrana zostanie jednorazowa opłata w wysokości 15 zł. Oprócz tego nie zapłacimy nic za pierwszą wypłatę z bankomatu w ciągu miesiąca.
Alior Bank będzie wydawać kartę wszystkim nowym użytkownikom Kantoru Walutowego. Te karty, które wydano do tej pory (EUR, USD i GBP), będą aktywne do końca daty swojej ważności.
Wsparcie dla płatności mobilnych
Osoby korzystające z płatności mobilnych w ramach Google Pay i Apple Pay z pewnością ucieszy wiadomość, że karta wielowalutowa Alior Banku wspiera te rozwiązania. Kartę można więc bez problemu podłączyć do obu usług i cieszyć się płatnościami zbliżeniowymi realizowanymi z użyciem smartfona.
Jak otrzymać kartę wielowalutową?
Do posiadania karty wielowalutowej prowadzą trzy proste kroki:
- trzeba zarejestrować się (i zalogować) w Kantorze Walutowym Alior Banku,
- otworzyć rachunek w EURO,
- zamówić kartę.
Więcej informacji na temat karty wielowalutowej Alior Banku można znaleźć na stronie kantor.aliorbank.pl.
Polub nas na Facebooku!