Wyprawy
Cypr: wyspa słońca i miłości

Tu z morskiej piany narodziła się Afrodyta - bogini piękna i miłości. W Cyprze zakochani są smakosze wina, archeolodzy, miłośnicy słońca i kwiatów oraz rodziny z dziećmi.

Polska: Ponidzie - 10 wrót tajemnicy

O Ponidziu zapewne słyszał miłośnik zabytków, geologii, oraz być może bywalec uzdrowisk. I chyba nikt więcej.

Polska: Podlasie wschodnie - 6 x tak

Ściana wschodnia, kresy, koniec świata, prowincja. To tylko niektóre nazwy jednego z najmniej cywilizowanych regionów Polski. Czy w ogóle warto tam jechać?

Turcja Egejska: mityczna kraina

Na miłośników zwiedzania czekają tu liczne stanowiska archeologiczne, ruiny miast - hetyckich, greckich i rzymskich - bizantyjskie kościoły, tureckie twierdze oraz cuda przyrody.

Kenia

To jeden z najciekawszych i najpiękniejszych krajów Afryki Równikowej. Coraz częściej odwiedzany przez Polaków.

Chorwacja: Nie tylko plaże

Bezpieczna, pełna zabytków i wspaniałej przyrody. Łagodny klimat sprawia, że na wypoczynek można przyjeżdżać tu o każdej porze roku.

Niemcy: kierunek

Nie są u nas uważane za kierunek turystyczny. Ciekawe, dlaczego? Jednak jest to kraj o bogatej historii widocznej w pięknych zabytkach.

Finlandia

Najbardziej kojarzymy ją ze Świętym Mikołajem i skocznią narciarską w Kuopio, na której triumfował Adam Małysz. A Finlandia jest krajem tysiąca jezior, dosłownie, nie tylko z nazwy.

Malta: kierunek

Co można robić na Malcie? Można wypoczywać, uczyć się języków obcych, a przede wszystkim zwiedzać. To świetne miejsce na spędzenie wakacji.

Polska: 12 atrakcji Mazur - Zejdź na ziemię

Jeziora to bezsprzecznie największa atrakcja Mazur. Na szczęście nie jedyna. Zamki Krzyżaków, sanktuaria, parki dzikich zwierząt, historyczne miejsca z II światowej, festiwale...

Polska: Mazury Garbate - Mocna rzecz

Dzikością dorównują Bieszczadom, urodą nie ustępują Kaszubom. Porównuje się je z Alaską i syberyjską tajgą. W miejscowej architekturze odnajdziemy wpływy włoskie i egipskie. Mało?

Bałtyk: Plaże pełne niespodzianek

Dębki, Jastarnia, Władysławowo to najpopularniejsze miejscowości na Wschodnim Wybrzeżu. Miejscami jest to trochę za gwarno, ale bez problemu można znaleźć dzikie plaże.

Polska: Sandomierz - Rzymowi równy

Tysiąc lat historii, ponad sto zabytków najwyższej klasy, podziemia, położenie na siedmiu wzgórzach. Z powodzeniem może konkurować z włoskimi miastami.

Włochy: Plaże Adriatyku

Ta część Italii należy do najczęściej odwiedzanych. Decyduje o tym wspaniały klimat, piękne plaże i fantastyczne zabytki.

Środkowa Szwecja

Dalarne to Szwecja w miniaturze. Słynie z dziewiczych lasów, czystych jezior i dzikich gór, a także z drewnianego, czerwonego konika. Można go kupić we wszystkich rozmiarach.

Sri Lanka

Wspaniała przyroda tej tropikalnej wyspy, piękne plaże, ciekawe zabytki, a także słonie, które są tutaj wykorzystywane do pracy przyciągają coraz więcej turystów.

Siedem odsłon Malty
Wyprawa tygodnia Siedem odsłon Malty

Niewiele jest takich państw na świecie, które pomimo niewielkiej powierzchni jaką zajmują, mogą zaoferować całe mnóstwo atrakcji nawet najbardziej wymagającemu podróżnikowi. Malta kusi bogactwem kulturowym, urokliwą architekturą i błękitnymi lagunami.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.