Błękitna otchłań

Zejście

fot.: Włóczykij

Zejście
Wszędzie trąbią, że Tajlandia obecnie jest passe. Ciągła impreza i tłumy turystów. Podobno, nie sposób znaleźć upragnionej ciszy i spokoju. (...) Ja znalazłem. Posłuchajcie.
Przygotowania
Przygotowania

Kuter ciał fale. Siedzieliśmy na pokładzie i rozpływaliśmy się w kawałkach świeżych arbuzów. Chciałoby się na chwilę zgasić słońce, które rozgrzane jak grill przyjmie rozleniwiało. Ktoś wyciągnął mapę, ktoś inny kompas. Zrobiło się poruszenie. Nadchodził moment, na który wszyscy czekali. Zbliżaliśmy się do Twins rock.

Skok!
Skok!

Bardziej doświadczeni korygowali niepewne działania nowicjuszy. Wszystko musi być sprawdzone 2 razy. Bangkok Woman really are Fellas. Kod pierwszych liter tworzy swoistą checkliste. Wszystko gotowe. Silnik stanął. Grupy ustawiły się w kolejce na rufie. Ostatni poprawiali niepewnie maski, gdy w powietrzu rozległo się radosne Jump!!!

Zejście
Zejście

Silny prąd powodował kołatanie serca i ścisk w żołądku. Najpierw schodziliśmy wolno wzdłuż liny, łagodząc skutki zmiany ciśnienia. Rozglądaliśmy się nerwowo by nie stracić z oczu instruktora. Cały ten niepokój to ułamek sekundy. Gdy tylko puściliśmy linę, zapanował wszechogarniający spokój.

Błękitna otchłań
Błękitna otchłań

Wszyscy wylądowaliśmy w gigantycznym akwarium pełnym morskich stworzeń. Ryby tańczyły w około odprawiając swój codzienny rytuał. My obserwowaliśmy ten spektakl barw oraz głębię błękitu. Z ciekawością dziecka całym sobą chłonąłem to harmonijne piękno.

Tak pod wodą pokazuje się woooooow!
Tak pod wodą pokazuje się woooooow!
  • 1
  • 2
WSZYSTKIE TRZY PRZYKAZANIA INKÓW
Wyprawa tygodnia WSZYSTKIE TRZY PRZYKAZANIA INKÓW

Wielu Peruwiańczyków marzy, by posiąść więcej, niż tylko czas. Wielu ucieka z prowincji i osiedla się w coraz bardziej pęczniejącej stolicy. Tu dopiero doznają przebudzenia.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.