Wasze wyprawy

Jaskinia Postojna

Jaskinia Postojna

fot.: ashiiika

Jaskinia Postojna
Wjeżdżając kolejką do Jaskini Postojnej miałam wrażenie, że właśnie przekroczyłam wrota domostwa Upiora z Opery.

Jaskinia Postojna to jedna z najbardziej znanych jaskiń świata. Jaskinia została wyrzeźbiona przez rzekę Pivkę. Trasa turystyczna biegnie starym korytem rzeki. Wrażenia są niesamowite. Stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, makarony, kurtyny… kwintesencja wszelkich zjawisk krasowych. Formy naciekowe przyjmują różne kolory- biały, czerwony, czarny. Do najbardziej znanych okazów należy stalagmit Brylant i Filarowa Kolumna w Sali Zimowej.

System Postojnej wraz z przyległymi grotami liczy około 27 kilomertrów. Do zwiedzanie udostępniono 5,5 kilometra, z czego 4- kilometrowy odcinek przejażdża się kolejką.  Niestety jaskienia Postojna jest bardzo sławna, tak wiec lgną do niej tłumy turystów. Z tego względu jaskinie najlepiej zwiedzać rankiem lub popołudniem.

Siedem odsłon Malty
Wyprawa tygodnia Siedem odsłon Malty

Niewiele jest takich państw na świecie, które pomimo niewielkiej powierzchni jaką zajmują, mogą zaoferować całe mnóstwo atrakcji nawet najbardziej wymagającemu podróżnikowi. Malta kusi bogactwem kulturowym, urokliwą architekturą i błękitnymi lagunami.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.