Powrót do

Galeria zdjęć:

Pełen ekran
Burgenland oznacza dosłownie "krainę zamków"
Fot.: Burgenland Tourismus
Slajd: 5/11
Burgenland, Austria. Jezioro Nezyderskie Burgenland to serce winiarskiej Austrii Burgenland. Familypark Burgenland to serce winiarskiej Austrii Burgenland oznacza dosłownie "krainę zamków" W Burgenlandzie można wybrać się na przejażdżkę drezyną Pola golfowe w austriackim Burgenlandzie przyciagają graczy z całego świata Burgenland. Tutejsze jeziora są idealne dla amatorów sportów wodnych Burgenland to raj dla miłosników rowerowych wypraw Burgenland, Austria. Jezioro Nezyderskie - Seewinkel Burgenland, Austria. Jezioro Nezyderskie. Latarnia w Podersdorf

Zobacz więcej miniatur

Burgenland oznacza dosłownie "krainę zamków"

Burgenland dosłownie oznacza „krainę zamków”. Schlösserstrasse, czyli Szlak Zamków zaczyna się w środkowej części regionu i ciągnie się na południe Styrii. Jednym z najładniejszych i najbardziej znanych jest zamek Esterházy (na zdjęciu) z XV wieku. Do dziś pozostaje w rękach węgierskiego rodu.

W posiadaniu rodziny Esterházy jest także XIV-wieczny zamek Forchtenstein położony na wzgórzu Rosalien. Forteca była strażniczką węgierskiej granicy i pozostała niezdobyta. Jego bogato zdobiona freskami kaplica jest jedną z najpiękniejszych w całej Austrii, dziś odbywają się w niej śluby.

W zamku Bernstein z XIII wieku, który należał do rodów Batthyány i Almásy, urządzono przytulny hotel i restaurację.

Hotel mieści się również w średniowiecznej twierdzy Lockenhaus, gdzie niegdyś mieszkała „krwawa hrabina” Elżbieta Báthory.

W zamku Schlaining znajduje się Muzeum Pokoju oraz siedziba Austriackiego Centrum Badań nad Pokojem i Konfliktami. Noszące tę samą nazwę miasteczko zachwyca średniowieczną architekturą. Najstarszą warownią jest Güssing – została wzniesiona w 1157 roku na szczycie wygasłego wulkanu. Obecnie działa w niej muzeum, restauracja i sklep z winami.

Jedną z największych budowli obronnych w tej części Europy była twierdza Landsee z 1158 roku. Dziś można niestety oglądać tylko jej ruiny, z powodu pożaru, który miał miejsce w XVIII wieku. Wielbiciele epoki renesansu powinni odwiedzić pałacyki Lackenbach i Kobersdorf.

Tweetnij