Galeria zdjęć:
Hokej
Ferie zimowe w mieście: Hokej
Hokej jest na tyle popularnym sportem, że każdy wie mniej więcej na czym polega. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że rozpoczęcie zabawy z hokejem jest dużo prostsze niż się może wydawać. Prawie każde lodowisko prowadzi zajęcia z tej dyscypliny. Wystarczy tylko dowiedzieć się, kiedy rozpoczynają się treningi. A żeby zacząć, nie trzeba nawet umieć jeździć na łyżwach. Ponieważ trening przewiduje najpierw naukę właśnie tej umiejętności. Jeśli do tej pory chodziliśmy na miejskie lodowisko kilka razy w sezonie i ogólnie umiemy się poruszać na łyżwach w wybranym przez nas kierunku, a nawet zatrzymać się inaczej niż lądując na… lodzie, może się okazać, że również zaliczamy się do grona osób, które jeździć nie potrafią.
FERIE ZIMOWE Jazda na łyżwach w hokeju jest bardzo agresywna, obfituje w dużo gwałtownych zatrzymań, szybkich startów i ostrych zakrętów. Właśnie dlatego nauka prawidłowej jazdy jest pierwszym i bardzo ważnym elementem treningu. Później przychodzi czas na naukę jazdy z kijem, następnie z kijem i krążkiem, a później na podania, strzały, a na końcu na naukę gry zespołowej, taktyki i schematów gry. Kluczowymi elementami wyposażenia są oczywiście łyżwy. Hokejówki muszą przede wszystkim zapewnić odpowiednie usztywnienie i trzymanie stopy, a także chronić przed uderzeniami.
Cena profesjonalnych łyżew do hokeja waha się od 500 do nawet 2500 zł. Kij to wydatek od 150 do 1000 zł. Te dwie rzeczy, łyżwy i kij, wystarczą do rozpoczęcia treningów, a wraz z rosnącymi umiejętnościami można dokupować kolejne elementy. Warto też poszukać sprzętu używanego, którego jest na rynku dość sporo, najwięcej różnego rodzaju ochraniaczy. Jest to bowiem sport kontaktowy i o uraz nietrudno. Hokej jest grą bardzo szybką, gdzie ciągle coś się dzieje, prawie w ogóle nie ma przestojów, a gracze grają cały czas na najwyższych obrotach.