Powrót do

Galeria zdjęć:

Fot.: Klapi, CC BY, Wikimedia.org
Slajd: 4/6
Pojezierze Drawskie - sporty wodne nad Drawą Pojezierze Drawskie - spływ Drawą Pojezierze Drawskie - pieszo i na rowerze Pojezierze Drawskie - zamek Drahim Pojezierze Drawskie - lokalne przysmaki Pojezierze Drawskie - Połczyn-Zdrój

Zobacz więcej miniatur

Pojezierze Drawskie i Szczecinek: tereny dla aktywnych - rowery, kajaki i plaże
Pojezierze Drawskie i Szczecinek: tereny dla aktywnych - rowery, kajaki i plaże Szczecinek położony jest pomiędzy trzema jeziorami: Trzesiecko, Wielimie i Wilczkowo. To świetne miejsce dla aktywnych. Znajdują się tu malownicze trasy rowerowe, szlaki kajakowe, miejska plaża i największy w Polsce wyciąg dla nart wodnych.

Pojezierze Drawskie - zamek Drahim

Zabytki

6. Wsłuchaj się w historię zamku

Najlepszym miejscem na spotkanie z pomorską historią jest Stare Drawsko, malowniczo usytuowana wioska nad brzegami Żerdna. Wycieczkę zacznijmy od ruin zamku Drahim, pozostałości po XIV-wiecznej twierdzy joannitów i templariuszy. Podczas spaceru między średniowiecznymi murami, wśród wystaw broni, zbroi i narzędzi tortur, łatwo wyobrazimy sobie życie warowni w czasach jej świetności. Pomogą nam w tym również turnieje rycerskie, które odbywają się na dziedzińcu zawsze na początku lipca.

Historia zamku jest burzliwa, szczególnie jej początki. W XV wieku Drahim trafił w ręce Krzyżaków. Z jego odzyskaniem wiążę się legenda o niemieckim rybaku Pawle Waszniku, który pomógł mieszkańcom Starego Drawska dostać się do środka za pomocą rybackiej sieci. Zaskoczeni Krzyżacy ruszyli z odsieczą, lecz bójkę przegrali. Drahim powrócił do miasta. Z wdzięczności dla rybaka miejscowi wznieśli drewniany pomnik, który zobaczymy w pobliskim Czaplinku.

Tweetnij