Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Lato w Polsce: 10 miejsc, które warto poznać
- ciekawe miejsca w polsce
- CO ZOBACZYĆ W POLSCE
- NIEZWYKŁE MIEJSCA W POLSCE
- polska atrakcje
- WAKACJE W POLSCE
- WEEKEND NA MAZURACH
- WEEKEND W POLSCE
, 17.07.2013
Każdy z odległych zakątków Ziemi, skrywa jakieś ciekawe i intrygujące miejsca. Jeśli doceniasz tylko zagraniczne wycieczki, warto, zebyś przełamał się i zobaczył, co niezwykłego ukrywa w sobie Polska. Z naszym rankingiem odkryjesz nieznane Ci dotąd tereny, które na pewno na długo zapadną Ci w pamięć.
Cuda natury w Polsce to nic niecodziennego. Polskie walory przyrody to wielki atut, znany na całym świecie. Bliskość łona natury można znaleźć w każdym zakątku Polski. Jednak oprócz pięknych jezior, malowniczych gór, cudownych plaż i najpiękniejszych lasów, w Polsce jest jeszcze kilka obiektów, stworzonych przez ludzkie ręce. Czego jeszcze nie widziałeś?
Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
Pierwsze i jedyne centrum turystyczno-kulturalne w Polsce, które prezentuje temat hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Jeśli chciałbyś zobaczyć, jak powstają szklane cuda, a przy okazji uczestniczyć w warsztatach grawerowania, produkcji witraży czy malowania na szkle, to miejsce jest dla Ciebie. Będziesz mógł również spróbować swoich sił w produkcji figurek metodą palnikową. Warto zabrać dzieci - to miejsce bardzo dla nich przyjazne. Zabawa i edukacja w jednym!
Lawendowe pole
Jadąc do wsi Nowe Kawkowo na Warmii, spodziewaj się widoków jak z francuskiej Prowansji. Największa w Polsce plantacja lawendy przyciąga tu wszystkich amatorów wypoczynku zapisanego pod znakiem bliskiego kontaktu z naturą. Chociaż wartunki do uprawy tej pięknej rośliny są średnio sprzyjające, już od 2001r tutejsi gospodarze dbają o nią najlepiej, jak tylko potrafią. Lawendowy sezon rozpoczyna się w czerwcu, a kończy się dożynkami - lawendynkami. Z lawendy wytwarzane są tu najróżniejsze produkty: od lawendowego miodu, przez herbaty, po lawendowy miód, ocet, a nawet kremy! Gospodarze zapraszają również na warszaty alchemiczne oraz do skorzystania z oferty agroturystycznej. Wszystko w wyciszeniu, zgodnie z naturą i unoszącym się w powietrzu zapachem lawend.
Park Dinozaurów JuraPark
Już od lat siedendziesiątych XX wieku, znajdowano w skałach jurajskich ślady największych zwierząt na Ziemi - dinozaurów. Liczne badania potwierdziły przypuszczenia badaczy - w Bałtowie, na jednej ze skał, nie były odciśnięte łapy czarta - jak mówiła miejscowa legenda, lecz groźnego dinozaura, allozaura. Stało się to przyczyną działania. Właśnie w tym miejscu, w Bałtowie, w województwie świętokrzystkim, otwarto park dinozaurów. Każdy, ktor spragniony jest widoków tych znajwiększych, wymarłych już zwierząt, powinien zawitać do JuraParku. Otworzono również jego bliźniaczy park - w Solcu Kujawskim. Jest on znacznie większy od Bałtowskiego prototypu. Oprócz doskonałych rekonstrukcji prehistorycznych stworzeń, JuraPark Solec może poszczycić się największym w Polsce muzeum paleontologicznym, w którym znajdują się tysiące skamieniałych roślin i zwierząt.
Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej
Brakuje Ci miejsca, gdzie natura zaczyna współgrać z człowiekiem, tworząd duet idealny? Przyjedź w polskie góry! Termy w Bukowinie Tatrzańskiej, to idealne miejsce dla ludzi, którzy oprócz zwiedzania, chcą też po prostu odpocząć. Dzień zacznij poranna wędrówką po polskich szczytachm, zakończ zaś w gorących źródłach prosto z wnętrza Ziemi. Dodatkowo możesz skorzystać z wszelkich zabiegów SPA.
Miasteczko westernowe Twinpigs
Westernowy Park Rozrywki w Żorach, to cieszący się coraz większym zainteresowanie, polski Dziki Zachód. Dowodem uznania może być tytuł najlepszego produktu turystycznego roku 2012, według Polskiej Organizacji Turystycznej. W miasteczku panuje klimatyczny wystrój, rodem z amerykańskich westernów. Jeśli na żywo, na własnej skórze, chciałbyś przekonać się, czym jest prawdziwe rodeo, zobaczyć pokazy kowbojskie, zarzucić lassem czy uczestniczyć w pojedynku rewolwerowców - nie możesz ominąć tego miejsca na swojej podróżniczej mapie.
Kaplica czaszek w Czermnej
Obiekt spodoba się fanom turystyki z dreszczykiem. Kaplica to jedyne w Polsce miejsce, gdzie ludzkie czaszki wkomponowane są w ściany budowli. Niewielka, murowana kaplica prosto z okresu baroku kusi, a jednocześnie odrzuca. To miejsce niezwykłe. Swoiste cmentarzysko w miejscu, gdzie ludzie padając na kolana modlą się przed ołtarzem. Przerażające widoki jeszcze bardziej pozwalają uniżyć się pątnikom, którzy w takich widokach zdają sobie sprawę, jak bardzo blisko czyha śmierć. Ludzie, których kości zdobią kaplicę, to ofiary wojen toczących się na ziemi kłodzkiej oraz epidemii cholery z XVII i XVIII wieku.
Kraina Miniatur
Park Miniatur we Wrocławiu cieszy się sporą popularnością. Turyści z chęcią odwiedzają miejsce, gdzie moga ujrzeć niecodzienne modele. Widziane wcześniej w normalnych rozmiarach budowle, są idealnie odtworzone w mniejszej skali. Brama Paczkowska, Dworzec Główny we Wrocławiu, Kościół Mariacki czy latarnia morska w Kołobrzegu to jedne z liczych miniatur, które można oglądać w parku. Największą radość z tego wszystkiego czerpią dzieci - zobaczyć budynek, który wielkością odpowiada wzrostowi maluchów to nie lada frajda!
Z życia dzikusa
Swoistym wehikułem czasu na Mazurach jest Galindia. Klimat, stworzony przez właścicieli ośrodka, przerasta najśmielsze oczekiwania uczestników. Drzewa rosnące do góry korzeniami, ludzie z maczugami, w skórzanych ubraniach i nieokiełznane zachowania dzikich ludów zapewniają niezapomniane wrażenia. Właściciel obiektu wskrzesza i kontynuuje uniwersalne idee Galindów. Najbardziej nietypowe budowle, są zarazem najbardziej ciekawymi: pieczary, termy, lochy demonów, studnie głodowe, uroczyska leśne,skansen i labirynt Galindów czy kamienny krąg. Celem jest rekonstrukcja zwyczajów i kultów dawnych mieszkańców tych terenów. Odtwarzane tu tradycje Galindów, nie są tylko zwykłymi pokazami. To prawdziwe akcje wciągające wszystkich widzów, którzy autentycznie mogą uczestniczyć we wszelkich obrzędach.
Stara cerkiew w Chróścinie
Dla ludzi o mocnych nerwach polecamy odwiedzenie tej starej budowli. Podobno, każdej nocy odwiedza ją duch małego chłopca, poszukujący swoich rodziców. Rodzina mieszkała tu kiedyś, jednak dziecko niefortunnie utopiło się i zostało pogrzebane na cmentarzu, na którym spoczęli później również jego rodzice. Znajduje się on obecnie obok cerkwii św. Jerzego. W tej historii nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, dokonano ekshumacji zwłok rodziców małego chłopca. Od tamtej pory, ponoć każdej nocy synek nawołuje swoich rodziców w okolicach cerkwii... .
Piramida w Rapie
Pozostając przy mrocznym klimacie, zachęcamy do odwiedzenia zabytkowej piramidy w Rapie. Maleńska wioska na Mazurach, przyciąga corocznie tłumy turystów. I chociaż tak naprawdę nie ma ona nic do zaoferowania, to nie ma dnia, by przebywający na Mazurach nie zahaczyli o te magiczne miejsce. Czemu magiczne? Otóz spoczywa tu rodzina Farenheitów. Dawne tereny Prus Wschodnich kryją w sobie niesamowite zagadki. Piramida została wybudowana bardzo specyficznie - wewnętrzne ściany szczytu przecinają się dokładnie pod takim samym kontem, jak w egipskich piramidach. I chociaz z zewnątrz nic nie wskazuje na to, to od lat ciekawi ona badaczy zjawisk paranormalnych. Otóż została postawiona na styku linii magnetycznych, co w połączeniu z odpowiednim nachyleniem, pozwoliło na iście hermetyczne warunki w środku piramidy. Żadnej wilgoci, owadów. To ciągły przedmiot badań zainteresowanych tym faktem naukowców. Co z tego wyniknie...?
Polub nas na Facebooku!
Zobacz również:
- Jeziora w Polsce: Ryńskie, Kisajno i Mamry. Magiczne Mazury
- Ciekawe miejsca w Polsce: Puszcza Białowieska. Gdzie spać, co zobaczyć na...
- Agroturystyka: pomysł na weekend za miastem
- Wielkopolska: Nocne zwiedzanie zabytkowych świątyń – Noc Kościołów w Puszczy...
- Ciekawe miejsca w Polsce: Twierdza Modlin
- Jarmark Tumski w Płocku – gratka dla kolekcjonerów i amatorów lokalnej kuchni