POLSKA

Wyjazd z Zakopanego - OBJAZDY. Jak ominąć korki na Zakopiance?

Zakopianka, korki

fot.: Damian Klamka/East News

Zakopianka, korki
Fala powrotów - z ferii, wakacji, długiego weekendu, itd. - to częsty widok na słynnej Zakopiance. Wyjazd z Zakopanego wiąże się ze czekaniem w korku lub przemieszczaniem w iście żółwim tempie. Podpowiadamy, jak ominąć korki na Zakopiance. Sprawdźcie opcje objazdów przy wyjeździe z Zakopanego.

Wyjazd z Zakopanego

Wyjazd z Zakopanego nie musi kojarzyć się z koszmarem. Z pewnością trzeba uzbroić się w cierpliwość i liczyć z tym, że opuszczenie stolicy Tatr trochę potrwa, ale są sposoby na to, żeby nie zmarnować dnia stojąc w korkach na Zakopiance. Jeśli wyjeżdżamy z Zakopanego w newralgicznym okresie, jak koniec długiego weekendu lub ferii, warto rozważyć wyjazd dzień wcześniej, wczesnym rankiem lub późną nocą. Nie odkładajmy powrotu do domu na ostatnią chwilę - wtedy, kiedy większość turystów będzie opuszczać Zakopane.

Nie każdy jednak może sobie pozwolić na elastyczność w wyborze godziny wyjazdu z zimowej stolicy Polski. Skuteczną alternatywą mogą okazać się objazdy.

Zakopane - objazdy: opcja 1

Propozycja dla mieszkańców Polski Zachodniej. Jeśli zmierzamy w kierunku Katowic, Opola czy Wrocławia, nie musimy przebijać się na wylotówkę w stronę Krakowa. Z Zakopanego kierujemy się na Chochołów, a następnie w Jabłonce na słowacki Namiestów. Stamtąd możemy skręcić na Bielsko-Białą.

Zakopane - objazdy: opcja 2

Mieszkańcy Polski Wschodniej Polski mogą wybrać trasę na Łysą Polanę przez Drogę Oswalda Balzara. Z Łysej Polany jedziemy na słowacką Białą Spiską trasą nr 66. Granicę z Polską przekroczymy w Piwnicznej-Zdroju. Stamtąd już bez większych przeszkód powinniśmy dostać się np. do Tarnowa, Rzeszowa czy Lublina.

NA TEMAT:

Zakopane - objazdy: opcja 3

Wyjazd z Zakopanego na Wadowice. Kierujemy się na drogę wojewódzką nr 958, która prowadzi przez Witów, Ciche, Czarny Dunajec, Jabłonkę, Zubrzycę Górną aż do Zawoi. Stamtąd wyjeżdżamy na Maków Podhalański i Suchą Beskidzką, skąd dojeżdżamy do Wadowic drogą krajową nr 28.

Zakopane - objazdy: opcja 4

Jeśli musimy jechać przez Kraków, spróbujmy wydostać się z Zakopanego, kierując się na Poronin. Odcinek Zakopianki, który musimy pokonać to nieco ponad 6 km. W Poroninie możemy "odbić na" drogę wojewódzką nr 961. Jedziemy nią aż do ronda, na którym zjeżdżamy na dw 960. Przejeżdżamy przez Bukowinę Tatrzańską. Na kolejnym rondzie zjeżdżamy na drogę krajową 49 i kierujemy się na Białkę Tatrzańską. Z Białki Tatrzańskiej jedziemy na Nowy Targ drogą krajową nr 49.

Zakopane - objazdy: opcja 5

Korki do Krakowa możemy ominąć, kierując się z Zakopanego na Kościelisko. Z Kościeliska jedziemy na Czarny Dunajec drogą wojewódzką nr 958. Przez Rabkę-Zdrój, drogą krajową 28, dojeżdżamy do Mszany Dolnej. Z Mszany do Lubnia kierujemy się drogą wojewódzką nr 968.

Korki na Zakopiance - o czym warto pamiętać, planując wyjazd z Zakopanego

Poza przemyśleniem daty wyjazdu z Zakopanego, warto skorzystać z dostępnej pomocy. Słuchajmy CB radia. Korzystajmy z komunikatów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na temat sytuacji na podhalańskich drogach, które są wydawane na kanale 23 co kilka minut. Przy drodze znajdziemy specjalne tablice, na których są wyświetlane informacje na temat czasu przejazdu między konkretnymi odcinkami drogi.

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.