Aktualności

11.Tydzień Kina Hiszpańskiego

Roma Kuffel, 14.03.2011

tydzień kina hiszpańskiego

fot.: materiały prasowe

tydzień kina hiszpańskiego
Trwa przedsprzedaż biletów na warszawskie projekcje 11. Tygodnia Kina Hiszpańskiego, w ramach którego będzie można zobaczyć najciekawsze filmy z Półwyspu Iberyjskiego z ostatnich 2 lat, odzwierciedlające bogactwo gatunkowe i tematyczne nowego kina Hiszpanii

Trwa przedsprzedaż biletów na warszawskie projekcje 11. Tygodnia Kina Hiszpańskiego, w ramach którego będzie można zobaczyć najciekawsze filmy z Półwyspu Iberyjskiego z ostatnich 2 lat, odzwierciedlające bogactwo gatunkowe i tematyczne nowego kina Hiszpanii. Bilety na seanse w warszawskich kinach Muranów i Kinoteka są do nabycia w kasach obu kin w cenie 18 zł i 15 zł (ulgowe dla studentów Instytutu Cervantesa). Bilety na seanse w Instytucie Cervantesa w cenie 15 zł i 13 zł (studenci Instytutu Cervantesa) do kupienia od 17 marca WYŁĄCZNIE w Centrum Festiwalowym w Kinie Muranów. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie się od 17 marca do 10 kwietnia w wybranych kinach w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Lublinie i Gdańsku. Podczas festiwalu będzie miała miejsce polska premiera najnowszego filmu Alexa de la Iglesii – HISZPAŃSKI CYRK, który na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2010 roku otrzymał Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię oraz nagrodę za najlepszy scenariusz. Po projekcjach festiwalowych film trafi do dystrybucji.

Pełny program oraz opisy filmów na www.manana.pl/hiszpanie/

Organizatorami Festiwalu są Ambasada Królestwa Hiszpanii, Instytut Cervantesa w Warszawie i Krakowie oraz AP Mañana.

NA TEMAT:

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.