Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
7 Rooms pierwsza książka Rafała Milacha w wersji limitowanej
, 19.10.2011

fot.: Rafał Milach
7 Rooms opowiada historię 7 Rosjan, z 3 rosyjskich miast: Moskwy, Jekaterynburga i Krasnojarska. Wszyscy urodzili się w Związku Radzieckim, ale w swoje dorosłe życie weszli w putinowskiej Rosji. Bohaterowie tego cyklu nie są superbogaczami, nie pochodzą też z marginesu społeczeństwa. Są zwykłymi ludźmi mieszkającymi na przedmieściach. 7 Rooms nie jest opowieścią o pokoleniu, nie daje również odpowiedzi na to, czym jest współczesna Rosja. 7 Rooms to intymny dialog fotografa ze swoim bohaterem.
Książka zawiera eseje światowej sławy białoruskiej reportażystki i pisarki Swietłany Aleksijewicz laureatki nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Teksty pochodzą z książki “Zaczarowani śmiercią” pierwszy raz w przekładzie na język angielski. Słowo wstępne autorstwa Lizy Faktor, fundatorki Objective Reality oraz agencji Photogrpaher.ru, wieloletniej kuratorki festiwalu Interfoto w Moskwie. Wywiady z bohaterami zdjęć przeprowadził Rafał Milach.
NA TEMAT:
Rafał Milach, fotograf dokumentalista, absolwent ASP w Katowicach oraz ITF w Opawie. Od ponad 10 lat realizuje projekty poświęcone transformacji w krajach rosyjskojęzycznych i Europie Środkowo-Wschodniej. Efektem tej pracy są eseje Szare (2002), Wunderland (2006), Czarne Morze Betonu (2009) czy 7 Pokoi (2011). Fotografie Rafała były wystawiane m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej MoCA Shanghai oraz są częścią stałej kolekcji Kiyosato Museum of Photographic Art w Japonii. Były również prezentowane na takich festiwalach jak Photoespana, Look3 czy Rencontres Photographiques we francuskim Arles. W 2007 roku Rafał został stypendystą fundacji World Press Photo biorąc udział w prestiżowych warsztatach Joop Swat Masterclass w Amsterdamie. Przez kolejne trzy lata otrzymał stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Europejskiej Fundacji Kultury i Funduszu Wyszechradzkiego. Fotografie Rafała były nagradzane na World Press Photo, Pictures of the Year International, Photography Book Now oraz na New York Photo Festival Awards.
Rafał jest współzałożycielem kolektywu Sputnik Photos, z którym od ponad 5 lat dokumentuje zmiany zachodzące w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest również kuratorem książek “Rough cut” (wyd. Instytut Kultury Wizualnej 2011), “25/25” i “Don’t mess with Texas” w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011.
Książka ukazała się narazie w limitowanej wersji książki - w 100 egzemplarzach numerowanych i sygnowanych w specjalnie zaprojektowanym pudełku z sygnowaną odbitką autorską (do wyboru) w formacie 13x18cm.
Więcej o projekcie przeczytać można na stronie: www.rafalmilach.com/book-support
Polub nas na Facebooku!
Zobacz również:
- Droga ważniejsza niż cel. Bea Uusma śladami tajemniczej wyprawy polarnej
- Arkady Fiedler. Czy można zaspokoić głód ciekawości świata?
- „Marek i czaszka jaguara”. Już wkrótce premiera książki przygodowej dla młodych...
- Koreańczycy obnażeni! Jacy są naprawdę?
- Nagrody Magellana rozdane! Oto najlepsze publikacje turystyczne 2017 roku
- Dlaczego Holendrzy są bogatsi, chociaż pracują dużo mniej?