Aktualności

Gdy owady atakują, zastosuj Dapis żel

dapis

fot.: materiały prasowe

dapis

Niezależnie od tego gdzie wybierzemy się na urlop czy na wycieczkę, będziemy narażeni na ukąszenia owadów. Co zrobić, by złagodzić skutki ukąszeń?

Nie unikniemy nieprzyjemnego spotkania z komarami i meszkami nawet wtedy, gdy pozostaniemy w mieście. W parku, na skwerze, czy na balkonie mogą nas dopaść i pozostawić na skórze ślad swej niepożądanej obecności.

W polskim klimacie zwykle zwracamy uwagę na plagi komarów, które pojawiają się głównie w lecie po obfitych opadach deszczu i atakują przeważnie wieczorem oraz w nocy. Nie należy jednak zapominać, że dużym zagrożeniem – zwłaszcza dla dzieci – są także ataki meszek oraz mrówek i pająków. Meszki atakują niezależnie od pory dnia i pozostawiają po ukąszeniu – podobnie jak mrówki - trudno gojący się, bolesny, piekący i rozległy obrzęk. Natomiast w miejscu ugryzienia przez pająka powstaje stan zapalny, pojawia się świąd, a następnie bąbel wypełniający się płynem.

Osobną kategorię ukąszeń stanowią użądlenia, głównie przez pszczoły i osy. Jeśli na skórze zauważamy jedynie miejscowy odczyn zapalny, należy, po uprzednim wyciągnięciu żądła zastosować zimny okład i mocny miejscowy ucisk, zmniejszający wchłanianie jadu.

Ukąszenie przez owada może wywołać bardzo różne objawy:

od zwykłego, miejscowego zaczerwienienia do silnych reakcji alergicznych, wymagających niekiedy natychmiastowej pomocy lekarskiej. Ostry, kłujący ból, uczucie pieczenia, jasnoczerwony obrzęk mogą być mniej lub bardziej nasilone, w zależności od miejsca ukłucia, rodzaju owada, a przede wszystkim od indywidualnej wrażliwości organizmu.

Gdy objawom nie towarzyszy gorączka, nie jest konieczna konsultacja u lekarza. Należy jednak pamiętać, że nie wolno rozdrapywać zranionego miejsca - ze względu na ryzyko zakażenia ranki i wniknięcia jadu do organizmu.

Postępowanie w przypadku ukąszeń zależy od rodzaju owada i reakcji na jad. W każdym przypadku należy jak najszybciej łagodzić skutki ukąszeń, a szczególnie
u dzieci. Pamiętajmy, że skóra dziecka jest delikatniejsza, odczyny alergiczne i podrażnienia utrzymują się na niej dłużej, a ponadto dzieci zwykle rozdrapują swędzące bąble, co znacznie utrudnia ich leczenie i może doprowadzać do infekcji.

Objawy ukąszenia przez owady złagodzi Dapis

Wprawdzie nie możemy uchronić się przed owadami, ale możemy łagodzić skutki ich ukąszeń. W każdym przypadku można zastosować miejscowo żel Dapis zawierający składniki pochodzenia naturalnego. Żel łagodzi podrażnienia, działa przeciwobrzękowo, uśmierza ból i swędzenie oraz ma działanie antyseptyczne, przez co znacznie przyspiesza ustępowanie zmian spowodowanych ukąszeniem owadów. Jest bezwonny i wygodny w użyciu, gdyż nie zawiera składników natłuszczających, barwiących ani plamiących. Nie są znane są przeciwwskazania do jego stosowania.

Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka

Żel Dapis został przebadany pod kątem bezpieczeństwa przez Instytut Matki i Dziecka i może być stosowany zarówno u dorosłych jak i u maluchów już od 1 roku życia.

Jak stosować Dapis?

Natychmiast po ukąszeniu przez owady należy posmarować żelem podrażnione miejsce, a potem tak często, jak zachodzi potrzeba.

Należy pamiętać, że użądlenie przez owady błonkoskrzydłe takie jak pszczoły, osy i szerszenie wymaga wizyty u lekarza, ze względu na możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. Osoby, u których ukąszenia komarów czy meszek wywołują objawy alergiczne, powinny zastosować leczenie zapobiegawcze pod kontrolą lekarza.

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.