Aktualności

I Bydgoski Festiwal „Podróżnicy” zaprasza!

Bydgoszcz celuje w turystykę

fot.: materiały prasowe

Bydgoszcz celuje w turystykę
  13 i 14 maja odbędzie się I Bydgoski Festiwal “Podróżnicy”. Wszyscy ci, którzy interesują się turystyką i kochają podróżować, na pewno nie będą się nudzić!  

13 i 14 maja odbędzie się I Bydgoski Festiwal “Podróżnicy”. Wszyscy ci, którzy interesują się turystyką i kochają podróżować, na pewno nie będą się nudzić!

Globalizacja postępuje. Tanie linie lotnicze, otwarte granice, międzynarodowe serwisy społecznościowe ułatwiające kontakt z ludźmi różnych narodowości i kultura masowa robią swoje. Biznes turystyczny zbiera żniwo, a fani podróżowania mogą oddać się swojej pasji bez większych przeszkód. Nowa fala uderzyła również w Bydgoszcz. Miejscowi włóczykije i wielbiciele wypraw bliższych i dalszych postanowili wyjść z inicjatywą zorganizowania I Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”, aby podzielić się wrażeniami z egzotycznych wojaży i zarazić swoim zamiłowaniem do wyjazdów innych.

Festiwal będzie miał miejsce w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w kiermaszu fotograficznym i konkursach, obejrzeć stoiska m.in. wydawnictwa podróżniczego ANNAPURNA, biura podróżników FLUGO, czy usług fotograficznych CEWE w Galerii Debiut. Oprócz tego na gości festiwalu czeka pyszny poczęstunek z kuchni indyjskiej, japońskiej i wegetariańskiej. W ramach festiwalu W Muzeum Foto oraz Galerii nad Brdą zostaną przygotowane tematyczne wystawy fotograficzne.

Przez cały piątek i sobotę będą trwały prezentacje poświęcone podróżom i turystyce. Na panelach będzie można wysłuchać relacji dotyczących np. Nowej Gwinei, Afryki Wschodniej, indiańskiej Ameryki, Wenezueli, rowerowej wyprawy przez orientalne krainy, czy podróży motocyklem do Afganistanu. W trakcie festiwalu organizatorzy będą zbierać szkolne przybory dla dzieci z Afryki i sprzedawać fotografie podróżnicze. Festiwal jest także świetną okazją, aby zwiedzić Bydgoszcz z jego licznymi zabytkami, pięknym Starym Miastem, czy Wyspą Młyńską – ulubionym miejscem spacerów bydgoszczan.

Więcej informacji na stronie: www.podroznicy.byd.pl/program-festiwalu-podroznicy

NA TEMAT:

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.