Aktualności

II Festiwal Dyplomatyczny

Maciej Głodowski, 7.04.2011

II Festiwal Dyplomatyczny

fot.: materiały prasowe strony festiwal.kssm.pl

II Festiwal Dyplomatyczny
Nie lada gradka dla wszystkich zainteresowanych dyplomacją. 11. kwietnia w Krakowie odbędzie się II edycja Festiwalu Dyplomatycznego. Organizacją zajęło się Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ.

Nie lada gradka dla wszystkich zainteresowanych dyplomacją. 11. kwietnia w Krakowie odbędzie się II edycja Festiwalu Dyplomatycznego. Organizacją zajęło się Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ. Festiwal zapowiada się niezwykle ciekawie. Głownym tematem panelów dyskusyjnych będzie państwo, jako czynnik konfliktogenny. Zastanowimy się na tym wspólnie z największymi ekspertami w tej dziedzinie. Dobrym pomysłem jest podzielenie projektu na trzy dziedziny, tj. panele dyskusyjne, warsztaty i Turniej Negocjacyjny. To właśnie Turniej Negocjacyjny jest wisienką na torcie całego Festiwalu. Sami organizatorzy opisują go w ten sposób :"Głównym elementem Festiwalu jest Turniej Negocjacyjny, oparty na tzw. studiach przypadku – dwustronnych grach, w których uczestnicy, obierając wylosowane role, będą mieli za zadanie osiągnąć porozumienie dające im największe – w kontekście scenariusza - korzyści. W Turnieju mogą wziąć udział trzyosobowe drużyny reprezentujące koła naukowe polskich uczelni, zajmujące się tematyką negocjacji. Zadania będą zróżnicowane tematycznie oraz pod względem stopnia trudności." Może być to sporym wyzwaniem dla uczestników. Szczególnie, że celem jest pokazanie wyższości "cywilizowanych negocjacji" ponad te z używaniem argumentów siły. Drużyny rywalizujące w turnieju są już znane. Będą to reprezentanci czterech polskich uniwersytetów: Warszawskiego, Wrocławskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Ekonomicznego w Krakowie. Dyskusja będzie otwarta dla widzów.

Panel dyskusyjny zapowiada się równie ciekawie co Turniej. W harmonogramie możemy znaleźć tematy, takie jak: "„Wydrążone państwo” – dylematy bezpieczeństwa w świecie biopolityki", "Serbia wobec konfliktów etnicznych na obszarze byłej Jugosławii" czy "Polityka rządu izraelskiego wobec osadnictwa żydowskiego na obszarze Zachodniego Brzegu i wschodniej Jerozolizmy". Szkoda, że to jedyny tego rodzaju Festiwal w Polsce. Warto dowiadywać się o współczesnym świecie więcej, niż to co znajdziemy w folderach turystycznych. Wszystkich chętnych odsyłam pod adres www. festiwal.kssm.pl, gdzie znajdują się wszystkie szczegóły.

NA TEMAT:

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.