Aktualności

Kobieta w obiektywie Annie Leibovitz

Kobieta w obiektywie Annie Leibovitz - to trzeba zobaczyć!

fot.: sxc.hu

Kobieta w obiektywie Annie Leibovitz - to trzeba zobaczyć!
  15 kwietnia w Ogrodzie Botanicznym UW nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej Anny-Lou “Annie” Leibovitz, jednej z najbardziej znanych amerykańskich fotografek. Tematem wystawy jest kobieta. Na sympatyków fotografii czekają 33 ujęcia kobiet z perspektywy obiektywu jedynej w swoim rodzaju Leibovitz.  

15 kwietnia w Ogrodzie Botanicznym UW nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej Anny-Lou „Annie” Leibovitz, jednej z najbardziej znanych amerykańskich fotografek. Tematem wystawy jest kobieta. Na sympatyków fotografii czekają 33 ujęcia kobiet z perspektywy obiektywu jedynej w swoim rodzaju Leibovitz.

Na wystawie znajdą się zdjęcia znanych kobiet, m.in. sędzin, tenisistek (np. Sereny Williams), astronautki Eileen Collins, dziennikarki telewizyjnej Christiane Amanpour, aktorek takich jak Susan Sarandon, Nicole Kidman czy Scarlet Johansson. Wystawa nawiązuje do albumu Annie Leibovitz „Woman” z 1999 r. Odbędzie się w ramach Festiwalu Reklamy, będzie to już druga ekspozycja Annie Leibovitz w Polsce. Potrwa do 16 maja.

Annie Leibovitz rozpoczęła karierę fotografa w popularnym magazynie „Rolling Stones”. Później jej zdjęcia były publikowane przez „Vanity Fair”, „Newsweek”, „New York Times”, „Paris Match” i wiele innych tytułów. Wśród fotografów-portrecistów nie ma sobie równych. Do najbardziej znanych fotografii Leibovitz należą: bardzo emocjonalne zdjęcie Johna Lennona i Yoko Ono zrobione przed śmiercią muzyka, niezwykle kontrastowe ujęcie Whoopi Golberg zanurzonej w wannie pełnej mleka czy akt Demi Moore w zaawansowanej ciąży.

Doskonałe oko Leibovitz, oryginalny sposób przedstawiania postaci, a także umiejętne zbalansowanie artyzmu i realizmu  sprawią, że wybranie się na wystawę zapadnie w pamięć na długo.

NA TEMAT:

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.