Aktualności

Festiwal Kwitnącej Wiśni mimo wszystko

Joanna Szyndler, 4.04.2011

japonia

fot.: sxc.hu

japonia
Z początkiem kwietnia, jak co roku, rozpoczął się w Japonii Festiwal Kwitnącej Wiśni. Mimo ogromnej tragedii jaka dotknęła tej kraj w tym roku nie odwołano wydarzeń kulturalnych. Będą one miały inny charakter niż zawsze

Z początkiem kwietnia, jak co roku, rozpoczął się w Japonii Festiwal Kwitnącej Wiśni. Mimo ogromnej tragedii jaka dotknęła tej kraj w tym roku nie odwołano wydarzeń kulturalnych. Będą one miały jednak inny charakter niż zawsze.

Jak podaje BBC , w tym roku do Japonii na festiwal przyjechało zdecydowanie mniej turystów, wiele osób wciaż waha się czy nie odwołać swojej podróży. W wielu krajach festiwal stał się pretekstem do organizowania akcji charytatywnych i zbierania pieniędzy dla ofiar trzęsienia ziemi i tsunami.

Wiśniowe drzewa będą jeszcze kwitnać  tylko około dwóch tygodni. Bardzo szybko przekwitające kwiaty są w Japonii symbolem przemijania i ulotniści życia. W tym roku mówi się dodatkowo o symbolu odrodzenia i nadziei.

Czy Waszym zdaniem wyjazd do Japonii w tym okresie jest dobrym pomysłem? Informacje o zagrozeniu skażeniem nuklearnym są coraz bardziej uspokajające, a wpływy z turystyki pomogłyby przecież w odbudowie kraju.

http://www.bbc.com/

Zdjęcie: sxc.hu

NA TEMAT:

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.