Aktualności

Najdłuższy pieszy szlak świata już otwarty

Mateusz Łysiak, 18.09.2017

Turysta w Kanadzie

fot.: www.shutterstock.com

Turysta w Kanadzie
25 lat – tyle trwała budowa The Great Trail. Dokąd prowadzi najdłuższa ścieżka rekreacyjna świecie?

Najdłuższa na świecie ścieżka rekreacyjna została oddana do użytku po 25 latach budowy. The Great Trail, bo tak została nazwana trasa, mierzy dokładnie 14913 mil długości, czyli około 24 tysięcy kilometrów. Nowo otwarty szlak to rozbudowana sieć ścieżek łączących ze sobą wschodnie i zachodnie wybrzeże Kanady. The Great Trail biegnie przez 13 regionów zamieszkanych przez 15 tysięcy różnych społeczności.

NA TEMAT:

Pomysł utworzenia najdłuższej na świecie ścieżki rekreacyjnej narodził się w 1992 roku. Jego pomysłodawcami byli trzej Kanadyjczycy: Pierre Camu, Bill Pratt i Paul LaBarge. Budowa trasy skierowanej do entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu potrwała 25 lat. Poszczególne odcinki The Great Trail pozwalają turystom nie tylko na piesze wędrówki, ale także na jazdę na rowerze, jazdę konną czy przejazd śnieżnym skuterem.

Blisko 26% długości szlaku możemy pokonać drogą wodną, na przykład kajakiem. Przeprawa Szlakiem Rzeki Mackenzie pozwala z bliska przyjrzeć się subarktycznym krajobrazom północno-zachodniej Kanady.

Część szlaków biegnie przez największe metropolie Kanady, między innymi Halifax, Montreal, Ottawę czy Toronto. Turyści mogą poznać w nich zróżnicowaną kulturę miejską. Po kilku dniach pieszej wędrówki oraz spania pod gołym niebem, wyjście do modnego baru czy nocleg w pensjonacie może okazać się zbawienną odskocznią.

The Great Trail to nie tylko najdłuższa ścieżka rekreacyjna na świecie, ale również największe przedsięwzięcie w historii Kanady, które zostało ukończone przy udziale wolontariuszy. W budowę trasy zaangażowali się ochotnicy z ponad 470 grup.

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.