Aktualności

Z komórką na pokładzie: czy już można?

Joanna Szyndler, 2.05.2011

komórka

fot.: sxc.hu

komórka
Cora więcej linii lotniczych pozwala swoim pasażerom na rozmowy telefoniczne podczas lotów. Pozwala na to specjalny system OnAir.

Coraz więcej linii lotniczych pozwala swoim pasażerom na rozmowy telefoniczne podczas lotów, dzięki specjalnemu systemowi OnAir.

Z OnAir  już od dłuższego czasu korzystały m.in. takie linie lotnicze jak British Airways czy Qatar Airways. Zezwalały one jednak swoim psażerom do wysyłania maili podczas lotów, rozmowy telefoniczne nie były jednak możliwe. Linią lotniczą, która zdecydowała się wykorzystać system OnAir powietrznych rozmów jest Air New Zeland. Dzwonienie na pokładzie jest także możliwe podczas lotów liniami Emirates, Malaysia Airlines, Royal Jordanian i portugalskimi liniami TAP.

Specjalisci zastrzegają, ze korzystanie z systemu jest w pełni bezpieczne i nie zakłóca pracy urządzeń pokładowych. Jak informuje na swojej stronie OnAir umowę podpisały już także linie Lufthansa, Qantas, SAS i brazylijski TAM, a rozmowy na pokładzie stają się coraz istotniejsze w konkurencyjnej walce linii lotniczych.

Więcej inforamcji znajdziecie na: http://www.bbc.com/travel/blog/20110412-more-flights-allow-mobile-calls

NA TEMAT:

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.