Aktualności

Skąd wziąć pieniądze na podróże

Ewelina Sadowska, 29.04.2011

pieniadzę

fot.: Istock

pieniadzę
Skąd wziąć pieniądze na podróż marzeń? Co będzie lepszym rozwiązaniem: pożyczka gotówkowa, debet w koncie czy karta kredytowa? Gdzie szukać fachowej porady? Podpowiada Ewelina Sadowska - doradca ds. kredytów Murator FINANSE
artykul sponsorowany

Skąd wziąć pieniądze na podróż marzeń? Co będzie lepszym rozwiązaniem: pożyczka gotówkowa, debet w koncie czy karta kredytowa? Gdzie szukać fachowej porady? Podpowiada Ewelina Sadowska - doradca ds. kredytów Murator FINANSE

Jak wiadomo wakacje wiążą się z wydatkiem, który może znacznie obciążyć domowy budżet. Co zrobić w takiej sytuacji, skąd wziąć fundusze na wymarzony urlop? Można powoli zbierać na wakacje przez cały rok lub zdecydować się na pożyczkę z banku i spędzić czas w miejscu, o którym zawsze marzyliśmy. – No tak ale co dalej?, zostaną raty. Oczywiście, że zostaną, lecz patrząc na oferty banków, trzeba zdecydować się na taką, której raty nie będą stanowiły dla budżetu zbytniego obciążenia, z którym nie można by sobie poradzić.

Tylko jak znaleźć dobry i tani kredyt nie tracąc przy tym zbyt wiele czasu? W tym pomoże doradca finansowy, który potrafi odnaleźć w gąszczu ofert proponowanych przez banki, najlepsze rozwiązanie. Doradzi oraz dopasuje produkt bezpośrednio do naszych potrzeb bez dodatkowych kosztów.

NA TEMAT:

W zależności od sposobu spłacania pożyczonych pieniędzy z banku, są do dyspozycji m.in. takie produkty jak:

 

  • pożyczkę gotówkową bądź tzw. kredyt wakacyjny w kwocie do 10 tysięcy złotych, w większości banków uzyskuje się w szybki i sprawny sposób. Często kuszeni niskim oprocentowaniem zapominamy, że na koszt kredytu wpływa również wysokość prowizji, obowiązkowe ubezpieczenia kredytu czy opłaty manipulacyjne. Doradca finansowy znając doskonale produkt jest  w stanie przefiltrować rynek kredytów i wybrać naprawdę korzystną ofertę, a miesięczne raty takiego kredytu nie będą obciążeniem. Należy pamiętać, że im krótszy okres kredytowania tym mniejsze koszty ponosi się z tytułu ich pożyczenia. Marząc jednak o podróży życia i zdecydowaniu się na pożyczkę w większej kwocie, można rozłożyć jej spłacanie nawet do 10 lat;

 

  • debet w koncie – inaczej pożyczka w koncie. Najczęściej dla klientów posiadających konto w banku na którym widnieją stałe, terminowe wpłaty. Charakteryzuje się małym oprocentowaniem jak również szybkością z jaką takowy debet można otrzymać . Jeśli ktoś będzie skłonny przenieść konto bankowe, można liczyć na propozycję również innych banków. Jeśli przyznana kwota jest jednak zbyt mała, na upragniony urlop, warto złożyć wniosek o zwieszenie pożyczki;

 

  • kartę kredytową – świetny produkt jeśli chodzi o płacenie nią za zakupy na całym świecie. Trzeba jednak pamiętać, iż karty kredytowe charakteryzują się wysokim oprocentowaniem oraz kosztami pobocznymi i przez ekspertów są uznawane za najdroższy produkt bankowy. Jest również duży plus tego produktu, większość banków proponuje od 30 do 56 dni okresu wolnego od oprocentowania. Jest to produkt dla osób, które potrzebują pożyczyć pieniędzy na chwilę oraz potrafią rozsądnie zarządzać swoimi finansami,. Warto pamiętać, że kartą kredytową lepiej płacić niż korzystać z niej w bankomacie, ponieważ każdorazowo płaci się prowizję od pobieranej gotówki.

Starając się o pieniądze z banku musimy pamiętać, że w większości przypadków będzie potrzebne zaświadczenie o zarobkach lub udokumentowane wpływy na konto. Natomiast w przypadku emerytów wystarczy ostatni odcinek emerytury. Na załatwienie formalności trzeba zostawić sobie więcej niż jeden dzień, ponieważ pomimo reklamy, że kredyt otrzymamy w 15 minut, trzeba się liczyć wszystko może potrwać nawet 2 dni.

Na rynku kredytów wakacyjnych można zrobić rozeznanie samemu lub najlepiej udać się do doradcy finansowego. On doradzi jak zafundować sobie zasłużony wypoczynek i naładować baterię na życie.

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.