Pomorze Wschodnie

Największe atrakcje Władysławowa. Wieloryb, motyle czy lunapark?

Mateusz Łysiak, 18.04.2017

Port we Władysławowie

fot.: www.shutterstock.com

Port we Władysławowie
O Władysławowie słyszał każdy. Nic dziwnego, w końcu popularny „Władek” jest jedną z najchętniej odwiedzanych nadmorskich miejscowości w Polsce. Na czym polega jego fenomen i co miasto oferuje poza plażą i Bałtykiem?

Mówi się, że ludzie dzielą się na psiarzy i kociarzy. Podobnie jest w przypadku wyboru miejsca na spędzenie wakacji. Jedni wolą góry, drudzy morze. Ci pierwsi deklarują zazwyczaj, że wolą aktywny wypoczynek od leniwego wylegiwania się na plaży. Władysławowo łamie stereotypy. Tam poza plażowaniem na turystów czeka cała masa atrakcji.

NA TEMAT:

Dom Rybaka  symbol i główna atrakcja Władysławowa

Prawie z każdego miejsca we Władysławowie dostrzeżemy dwie rzeczy: mewy i wysoką wieżę. Co to za budowla? Dom Rybaka! Budynek powstał w latach 50. i jest największą pamiątką po socrealizmie na Pobrzeżu Kaszubskim. Dziś w jego wnętrzu mieści się między innymi Urząd Miasta.

Na trzecim piętrze wieży widokowej mieści się pierwsze w Polsce Muzeum Motyli. W gablotach znajdują się ponad trzy tysiące spreparowanych okazów owadów z całego świata! Ekspozycja jest przystosowana do zwiedzania przez dzieci. Drugi oddział Muzeum Motyli znajduje się w Łebie.

Na wspomnianej wcześniej wieży znajduje się taras widokowy. Turyści mogą podziwiać panoramę miasta i okolic z wysokości 45 metrów.

Dla bardziej wymagających otworzono również dodatkowy taras potocznie nazywany Kulą. Ta znajduje się na wysokości 63 metrów. Przy dobrej pogodzie z tarasu można dostrzec nawet Gdynię.

Dom Rybaka
Dom Rybaka to główna atrakcja Władysławowa, fot. Shutterstock.com

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich

Fani sportu na pewno dobrze wiedzą, że Władysławowo jest bardzo ważnym punktem na olimpijskiej mapie Polski. To właśnie tu mieści się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”. Od 2000 roku przy ośrodku znajduje się Aleja Gwiazd Sportu. Ideą przedsięwzięcia jest upamiętnienie wielkich polskich sportowców oraz ich trenerów. Swoją gwiazdę na alei otrzymali już między innymi: Zbigniew Boniek, Otylia Jędrzejczak, Anita Włodarczyk i Mariusz Wlazły.

Lunapark Sowiński

Zaczęło się bardzo niepozornie. W 1997 roku we Władysławowie na terenie 2 ha stanęły cztery atrakcje: Młyn Widokowy, karuzele Parasolki i Telecombat oraz kolejka górska Tajfun. Dziś Lunapark Sowiński jest jednym z największych parków rozrywki w północnej Polsce.

Adrenaliny dostarczą między innymi przejażdżki na Splash Shake, Top Spin i Condor – ta kierowana jest do fanów mocnych wrażeń. Przez moment pasażerowie znajdują się w pozycji do góry nogami.

W Lunaparku Sowińskim udany dzień spędzą nie tylko młodzież i dorośli, ale również dzieci. Z myślą o nich przygotowane zostały między innymi Plac Zabaw i Karuzela Wiedeńska.

Ocean Park

W Ocean Parku we Władysławowie na odwiedzających czekają zwierzęta morskie wykonane w skali 1:1. Uprzedzamy pytanie: tak, wieloryb także prezentuje się w swojej całej okazałości, czyli 34 metry długości.

Morskie zwierzęta to jednak nie jedyne atrakcje Ocean Parku. Znajduje się tam również wioska rybacka, mini plaża, salon gier, wodospad, a nawet... żywe rekiny i ryby tropikalne!

W cenie biletu można zwiedzać Ocean Park z przewodnikiem. Wykwalifikowana obsługa zdradzi najciekawsze fakty z podwodnego świata i odpowie na wszystkie pytania.

Port Rybacki – dla wędkarzy i nie tylko

Będąc we Władysławowie obowiązkowo należy wybrać się do portu rybackiego. To jeden z najstarszych i, co ciekawe, najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów na Bałtyku.

W sezonie wakacyjnym w porcie można nie tylko kupić świeżą rybę, ale także wybrać się w rejs po Morzu Bałtyckim. Dla pasjonatów wędkarstwa przez cały rok organizowane są wyprawy na połów dorsza.

Hallerówka

Dla wielbicieli  historii Polski nie lada przeżyciem będzie wizyta w Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i Jego Żołnierzy. W drewnianej willi przy ulicy Morskiej 6, zwanej również Hallerówką, generał spędzał wakacje razem z rodziną.

Dziś w willi znajduje się wystawa pamiątek i eksponatów związanych z osobą Józefa Hallera. Jest także miejsce obchodów Zaślubin Polski z morzem oraz Narodowego Święta Niepodległości.

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.