Porady

Work and go

Bartosz Zwierz, 1.03.2011

Work and go

fot.: Tomasz Walenta

Work and go
W ciężkich czasach urlop jest luksusem. Ale można przecież pracować, podróżując. Oto kilka pomysłów na to, by uruchomić wyobraźnię i ruszyć tam, gdzie nas jeszcze nie było.

NA TEMAT:

Myszka Miki na etacie

Gdzie: Disneyland w Paryżu.

Co: Animatorzy kultury – w kostiumach między innymi Kaczora Donalda i Myszki Miki zabawia się gości parku. Praca w wymiarze

35 godzin w tygodniu, dwa dni wolnego.

Dla kogo: Osoby w wieku 18-30 lat posługujące się francuskim i/lub angielskim.

Zarobki: 1138,39 euro brutto miesięcznie.

Zalety: Paryż na wyciągnięcie ręki, ze stolicy Francji blisko do architektonicznych pereł kraju, można też pojechać na weekend do Londynu czy Brukseli. www.disneylandparis.com/uk/employment/our_jobs/entertainment.htm

Gwiazda Bollywood

Gdzie: Okolice Bombaju.

Co: Prężnie rozwijający się hinduski przemysł filmowy poszukuje statystów. W cenie są szczególnie mieszkańcy Europy. W końcu przyjęcie w Monte Carlo kręcone na indyjskiej plaży musi wyglądać wiarygodnie.

Dla kogo: Ludzie w każdym wieku.

Zarobki: Stawka dzienna to średnio 15 dolarów, gdy jest się dłużej na planie, można zarobić 60 dolarów dziennie.

Zalety: Kontakt z hinduską kulturą, ciekawe plenery, szansa na Oscara? Tym bardziej że niektórzy statyści moją możliwość dostania większej roli. www.erosentertainment.com – strona dużego producenta filmów Bollywood

Uciec do raju

Gdzie: Malediwy – najpiękniejszy archipelag świata.

Co: Baza hotelowa na wyspach na Oceanie Indyjskim wciąż się rozwija i poszukuje Europejczyków do obsługi mieszkańców Starego Kontynentu stanowiących gros odwiedzających Malediwy gości. Kontrakty zawierane są na trzy miesiące, dwa dni wolne w tygodniu.

Dla kogo: Osoby w wieku 18-40 lat.

Zarobki: Praca na recepcji to zarobek 500 dolarów, w restauracji 200 dolarów więcej. Hotel zapewnia wyżywienie i zakwaterowanie.

Zalety: Wieczory na cudownej plaży, pośród międzynarodowego towarzystwa. www.job-maldives.com

Na Bliskim Wschodzie

Gdzie: Kibuce w Izraelu.

Co: Zajęcie we wspólnocie rolniczej na kształt dawnego polskiego PRL-u. Praca w kibucach obejmuje nie tylko rolnictwo, ale i przemysł czy usługi (kibuce mają swoje baseny, sale sportowe, biblioteki, kina itp.). Kontrakty na maksymalnie sześć miesięcy.

Dla kogo: Osoby w wieku 18-35 lat.

Zarobki: W zamian za pracę kibuce oferują nocleg, wyżywienie oraz kieszonkowe w wysokości 400 szekli (100 dolarów miesięcznie). To najmniej ze wszystkich ofert, ale warto!

Zalety: Dużo wolnego czasu, można zwiedzić Izrael i cały Bliski Wschód. www.kibbutz.org.il

Winobranie w Nowej Zelandii

Gdzie: Na wyspie północnej albo południowej, w najbardziej oddalonym od Polski państwie na kuli ziemskiej.

Co: Praca w winnicach przy zbiorze winogron. Sezon trwa od lutego do kwietnia i od czerwca do sierpnia. W związku z różnymi porami zbioru pracę można zacząć w lutym na północy, a skończyć w sierpniu na południu, przy okazji zwiedzając cały kraj.

Dla kogo: Dla ludzi w wieku 18-30 lat, takie osoby łatwo dostaną Working Holiday Visa (niezbędną do pracy!). Można pracować legalnie 20 godzin tygodniowo.

Zarobki: Około 1000 dolarów miesięcznie.

Zalety: Zarobki wystarczą akurat na pokrycie biletu lotniczego i kosztów pobytu. www.hortnz.co.nz/communications/pdfs/HNZSeaBrochure29Sept07Final.pdf

Za kierownicą ferrari

Gdzie: W USA.

Co: Praca w barach, au pair czy też w luksusowych hotelach. Szymon wspomina: „Pracowałem w dużym kompleksie hotelowo-rozrywkowym jako parkingowy. Przyprowadzałem i odprowadzałem samochody klientów – to była prawdziwa frajda przejechać się nowiutkim mercedesem klasy S czy porsche”.

Dla kogo: W ramach programu Work & Travel pracować mogą studenci od 18 do 30 lat. Przez 4 miesiące praca, później miesiąc zwiedzania.

Zarobki: Około 300 dolarów tygodniowo.

Zalety: To jedyna okazja dla Polaków, by cieszyć się przywilejami prawdziwego Amerykanina. Działa nawet w czasach kryzysu! www.worktravel.pl

Dla twardzieli

Gdzie: Na morzach i oceanach.

Co: Praca na kutrach rybackich pływających

po Morzu Północnym i Oceanie Spokojnym, wokół Wysp Owczych, Islandii i Alaski.

Dla kogo: Zdrowi mężczyźni do 50 lat niebojący się choroby morskiej. Nie jest wymagane doświadczenie w pracy na kutrze rybackim, choć język angielski na poziomie komunikacyjnym owszem. Kontrakty na trzy miesiące.

Zarobki: Do 3000 euro miesięcznie. To najwięcej w naszym zestawieniu! www.crew.fo

 

Najdziwniejsze oferty Work & Go

W internecie pełno jest innych ofert dla chcących pracować, podróżując. Strona thetravelersnotebook.com proponuje na przykład wyjazd do Meksyku i zostanie sparingpartnerem gwiazd tamtejszego wrestlingu. Ciekawa jest również propozycja niejakiej Emmy Thomas, która zwiedziła świat, zarabiając jako statua wolności. Amerykanka przebrana za nowojorski symbol stała nieruchomo na placach wielkich miast. Ponoć kubełek z datkami zapełniał się każdego dnia. Największa stacja badawcza na Antarktydzie poszukuje także kierowców busów, którzy będą rozwozić ludzi do pracy (quest.nasa.gov/antarctica). Do wyboru jest także osoba rozpoznająca płeć drobiu w USA oraz czyściciel toalet podczas festiwali muzycznych w Wielkiej Brytanii. Pracodawca zachwala ofertę tym, że obcuje się największymi gwiazdami show-biznesu...

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.