Wyprawy
Indie Północne
Indie Północne

Mam teorię- im dalej na wschód, tym bardziej wariacko jeżdżą samochodami. Zapchane do niemożliwości ulice Damaszku to nic przy teherańskim nieładzie. Delhi jest jeszcze bardziej na wschód. Jak to będzie z komunikacją w Indiach? (www.gotramping.pl)

Uzbekistan- na jedwabnym szlaku
Uzbekistan- na jedwabnym szlaku

Marco Polo pisze w "Opisaniu świata", że wędrował jedwabnym szlakiem do Chin. Niektórzy twierdzą, że to bujda! Podobno nie wychylił nosa poza Konstantynopol. Nie wspomnę o pustynnych oazach Samarkanda i Buchara w środkowej Azji (www.gotramping.pl)

Krym- Półwysep Rozmaitości
Krym- Półwysep Rozmaitości

Na Krym wybraliśmy się w czerwcu grupą absolwentów kursu pilotów wycieczek zagranicznych z Krakowa (www.gotramping.pl). Wyjazd miał trwać 9 dni. Trasa biegła przez Lwów, gdzie wsiedliśmy do pociągu. Po 25 godz.jazdy dotarliśmy do Symferopola na Krymie.

Gruzja- magiczne zakaukazie
Gruzja- magiczne zakaukazie

Podobno kiedy Bóg stwarzał świat narody, kłóciły się zacięcie, który kawałek zająć. Tylko Gruzini znudzeni czekaniem rozłożyli się wygodnie na mateczce ziemi i zaczęli wesoło biesiadować. (http://www.gotramping.pl/).

Inny Iran
 Inny Iran

Lądujemy za 20 minut- oznajmia pilot interkomem. Nagle samolot wznosi się gwałtownie do góry. Na lotnisku Imama Chomeiniego w Teheranie nie zdążył wylądować poprzedni samolot. Tak rozpoczyna się przygoda grupy Gotramping (www.gotramping.pl) w Iranie

Hiszpania: Sierra de Gredos - dumne góry Kastylii
Hiszpania: Sierra de Gredos - dumne góry Kastylii

Sierra de Gredos to masyw górski położony niespełna 100 kilometrów od Madrytu. Królują tu krajobrazy górskie, niemal do złudzenia przywodzące na myśl Tatry. Sierra de Gredos to góry z alpejskim charakterem.

Petra- różowe miasto
Petra- różowe miasto

Czy ktoś widział kiedykolwiek „różowe miasto”, którego ściany błyszczą w słońcu kolorem róży? Nie jest to żadna bujda ale prawda. Takie miasto istnieje wykute w opustoszałych górach Jordanii i nazywa się Petra.

Kanadyjskie Góry Skaliste
Kanadyjskie Góry Skaliste

Kanadyjskie Góry Skaliste (Canadian Rocky Mountains) to jedno z najpiękniejszych pasm górskich na świecie. Ciągną się mniej więcej równoleżnikowo od granicy z Montaną w Stanach Zjednoczonych po Alaskę i stanowią część potężnego pasma Kordylierów.

Wadi Rum- safari na czerwonej pustyni
Wadi Rum- safari na czerwonej pustyni

Przejażdżka samochodem po pustyni szlakiem dawnych kupieckich karawan? Odkrywanie starożytnych napisów naskalnych? A może Safari na pustyni w Jordanii ? Gdzie oferują takie cudeńka? Gdzie jest taka „turystyczna ziemia obiecana”? Zapraszam do Jordanii

Maroko: Szlakiem cesarskich miast
Maroko: Szlakiem cesarskich miast

Znacie taki kraj, w którym baśniowość przeplata się z rzeczywistością? Kraj gdzie prosto e śnieżnych gór można zjechać w ciągu kilku godzin na wysuszoną pustynię? W któym jest tyle pałaców królewskich, że trudno je zliczyć? Zapraszam na podróż do Maroka

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.