Wyprawy
Cypr: wyspa słońca i miłości

Tu z morskiej piany narodziła się Afrodyta - bogini piękna i miłości. W Cyprze zakochani są smakosze wina, archeolodzy, miłośnicy słońca i kwiatów oraz rodziny z dziećmi.

Polska: Ponidzie - 10 wrót tajemnicy

O Ponidziu zapewne słyszał miłośnik zabytków, geologii, oraz być może bywalec uzdrowisk. I chyba nikt więcej.

Polska: Podlasie wschodnie - 6 x tak

Ściana wschodnia, kresy, koniec świata, prowincja. To tylko niektóre nazwy jednego z najmniej cywilizowanych regionów Polski. Czy w ogóle warto tam jechać?

Turcja Egejska: mityczna kraina

Na miłośników zwiedzania czekają tu liczne stanowiska archeologiczne, ruiny miast - hetyckich, greckich i rzymskich - bizantyjskie kościoły, tureckie twierdze oraz cuda przyrody.

Kenia

To jeden z najciekawszych i najpiękniejszych krajów Afryki Równikowej. Coraz częściej odwiedzany przez Polaków.

Chorwacja: Nie tylko plaże

Bezpieczna, pełna zabytków i wspaniałej przyrody. Łagodny klimat sprawia, że na wypoczynek można przyjeżdżać tu o każdej porze roku.

Niemcy: kierunek

Nie są u nas uważane za kierunek turystyczny. Ciekawe, dlaczego? Jednak jest to kraj o bogatej historii widocznej w pięknych zabytkach.

Finlandia

Najbardziej kojarzymy ją ze Świętym Mikołajem i skocznią narciarską w Kuopio, na której triumfował Adam Małysz. A Finlandia jest krajem tysiąca jezior, dosłownie, nie tylko z nazwy.

Malta: kierunek

Co można robić na Malcie? Można wypoczywać, uczyć się języków obcych, a przede wszystkim zwiedzać. To świetne miejsce na spędzenie wakacji.

Polska: 12 atrakcji Mazur - Zejdź na ziemię

Jeziora to bezsprzecznie największa atrakcja Mazur. Na szczęście nie jedyna. Zamki Krzyżaków, sanktuaria, parki dzikich zwierząt, historyczne miejsca z II światowej, festiwale...

Polska: Mazury Garbate - Mocna rzecz

Dzikością dorównują Bieszczadom, urodą nie ustępują Kaszubom. Porównuje się je z Alaską i syberyjską tajgą. W miejscowej architekturze odnajdziemy wpływy włoskie i egipskie. Mało?

Bałtyk: Plaże pełne niespodzianek

Dębki, Jastarnia, Władysławowo to najpopularniejsze miejscowości na Wschodnim Wybrzeżu. Miejscami jest to trochę za gwarno, ale bez problemu można znaleźć dzikie plaże.

Polska: Sandomierz - Rzymowi równy

Tysiąc lat historii, ponad sto zabytków najwyższej klasy, podziemia, położenie na siedmiu wzgórzach. Z powodzeniem może konkurować z włoskimi miastami.

Włochy: Plaże Adriatyku

Ta część Italii należy do najczęściej odwiedzanych. Decyduje o tym wspaniały klimat, piękne plaże i fantastyczne zabytki.

Środkowa Szwecja

Dalarne to Szwecja w miniaturze. Słynie z dziewiczych lasów, czystych jezior i dzikich gór, a także z drewnianego, czerwonego konika. Można go kupić we wszystkich rozmiarach.

Sri Lanka

Wspaniała przyroda tej tropikalnej wyspy, piękne plaże, ciekawe zabytki, a także słonie, które są tutaj wykorzystywane do pracy przyciągają coraz więcej turystów.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.