Wyprawy
Nie tylko Petra
Nie tylko Petra

Relacja z tygodniowego objazdu najważniejszych atrakcji Jordanii: Amman, Madaba, al- Kharana, Abra, Góra Nebo, Jordan, Morze Martwe, Akaba, Wadi Rum, Petra, Rezerwat Dana, Kerak i Jerash.

Uzbeckie wspominki
Uzbeckie wspominki

Relacja z dwutygodniowego objazdu Uzbekistanu: Taszkient, Samarkanda, Buchara, Sahrisabz, Dolina Fergany, Nukus, Boysun, Jezioro Nefrytowe, Aydarkul, Jezioro Aralskie i inne.

W krainie szejków
W krainie szejków

Tygodniowy objazd ZEA, w tym Dubaj, Szardża, Fudżajra i eksklawa Omanu.

U wrót Sahary
U wrót Sahary

Relacja z tygodniowego objazdu Tunezji. Od piasków pustyni po zielone wybrzeża północy. Od Berberyjskich ksarów do term rzymskich w Kartaginie.

Sycylia i Malta w dobie koronawirusa
Sycylia i Malta w dobie koronawirusa

Tygodniowy objazd najważniejszych atrakcji Sycylii z jednodniowym wypadem na Maltę, m.in. Etna, Taormina, Syrakuzy, Noto, Marsala, Agrigento, Erice, Monreale, Palermo, La Valetta, Mdina, wąwóz rzeki Alcantara.

Od Andów po Atlantyk
Od Andów po Atlantyk

Relacja z samochodowego objazdu Argentyny na trasie Cordoba - Mendoza - Chos Malal - San Martin de los Andes - Bariloche - Esquel - Puerto Madryn - Viedma - Bahia Blanca - Winifreda - Cordoba (5 430 km) oraz pieszego zwiedzania Buenos Aires

Wspinaczka na Kjerag
Wspinaczka na Kjerag

Weekendowy wypad do Norwegii z trekingiem na Kjerag i symbolicznym postawieniem stopy na Kjeragbolten.

Wędrówki po Grodnie i okolicach
Wędrówki po Grodnie i okolicach

Relacja z czterodniowego zwiedzania Grodzieńszczyzny, w tym miejsc pamięci poświęconym walkom polskich żołnierzy. Wspomnienie rodzinnych spotkań i oficjalnej akademii Związku Polaków na Białorusi z udziałem sekretarz stanu Anny Schmidt-Rodziewicz.

Szwecja zalana rowerami
Szwecja zalana rowerami

Już siódmy rok szwedzki okręg Blekinge ze stolicą w Karlskronie zalewany jest setkami polskich rowerzystów. Przypływają tu m.in. ze względu na piękne widoki, szerokie i równe ścieżki rowerowe

Cesarskie Chiny
Cesarskie Chiny

Dwutygodniowy objazd części Państwa Środka od Pekinu do Szanghaju. Po drodze m.in Xi'an, , wielki mur, Luoyang, Nankin, Shaolin, Wuxi, Zushou, Luzhi. Pociągami i autobusami pokonane ok 3 000 km.

Rumuńskie obrazki
Rumuńskie obrazki

Przejazd z Warny przez Bukareszt, Bran, Jezioro Czerwone, wąwóz Bicaz, Agapia, Braszów i Jassy.

Przez Mołdawię i Gagauzję
Przez Mołdawię i Gagauzję

Relacja ze zwiedzania Kiszyniowa, piwnic winnych w Milesti Mici, pobytu w Gagauzji oraz w delcie Dunaju, Babadag i Konstancy.

Nie tylko Lofoty i Nordkapp
Nie tylko Lofoty i Nordkapp

Jedenastodniowa wycieczka samochodowa przez Szwecję, Norwegię I Finlandię. Po drodze między innymi: Lillehammer, Lom, Geiranger, Mo I Rana, Bodo, Lofoty, Narvik, Nordkapp, Rovaniemi i Sztokholm.

Wokół Wysp Brytyjskich
Wokół Wysp Brytyjskich

Jeżeli chodzi o wyspy, to przeciętny polski turysta wybiera Kanary lub te zlokalizowane na Morzu Śródziemnym, np. Maltę. Bogatsi jadą na Karaiby, Madagaskar, na Bali czy Malediwy. A co powiecie na Orkady, Szetlandy, Hebrydy i inne wyspy brytyjskie?

Wino i gorąca kąpiel
Wino i gorąca kąpiel

Jednodniowy wypad na Węgry ze zwiedzaniem Tokaju, kąpielami w termalnych wodach w Miszkolcu oraz degustacją winą w Herceghut.

Pętla bieszczadzka
Pętla bieszczadzka

Przejazd z Polańczyka przez Hoczew, Baligród, Cisnę, Przełęcz Wyżną, Lutowiska, Czarną Górną i Wołkowyję.

Dzień we Lwowie
Dzień we Lwowie

Zapiski z jednodniowej wycieczki do Lwowa: Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Sobór św. Jury, Katedra, Teatr Opery i Baletu, Katedra Ormiańska, Kościół Bożego Ciała, Apteka Muzeum, Stare Miasto i inne zabytki.

Wilno i Troki
Wilno i Troki

Druga część relacji z indywidualnego zwiedzania Wilna oraz z pobytu w Trokach

Subiektywnie o Wilnie
Subiektywnie o Wilnie

Pierwsza część relacji z indywidualnego zwiedzania Wilna.

Od Ławry Peczerskiej po martwe miasto Prypeć
Od Ławry Peczerskiej po martwe miasto Prypeć

Zabytki Kijowa, Majdan, Chreszczatyk, Ławra Peczerska, rezydencja byłego prezydenta Ukrainy w Meżuhiria oraz Czarnobyl, Prypeć i Zalesie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.