Wyprawy
U wrót Sahary
U wrót Sahary

Relacja z tygodniowego objazdu Tunezji. Od piasków pustyni po zielone wybrzeża północy. Od Berberyjskich ksarów do term rzymskich w Kartaginie.

Sycylia i Malta w dobie koronawirusa
Sycylia i Malta w dobie koronawirusa

Tygodniowy objazd najważniejszych atrakcji Sycylii z jednodniowym wypadem na Maltę, m.in. Etna, Taormina, Syrakuzy, Noto, Marsala, Agrigento, Erice, Monreale, Palermo, La Valetta, Mdina, wąwóz rzeki Alcantara.

Od Andów po Atlantyk
Od Andów po Atlantyk

Relacja z samochodowego objazdu Argentyny na trasie Cordoba - Mendoza - Chos Malal - San Martin de los Andes - Bariloche - Esquel - Puerto Madryn - Viedma - Bahia Blanca - Winifreda - Cordoba (5 430 km) oraz pieszego zwiedzania Buenos Aires

Wspinaczka na Kjerag
Wspinaczka na Kjerag

Weekendowy wypad do Norwegii z trekingiem na Kjerag i symbolicznym postawieniem stopy na Kjeragbolten.

Wędrówki po Grodnie i okolicach
Wędrówki po Grodnie i okolicach

Relacja z czterodniowego zwiedzania Grodzieńszczyzny, w tym miejsc pamięci poświęconym walkom polskich żołnierzy. Wspomnienie rodzinnych spotkań i oficjalnej akademii Związku Polaków na Białorusi z udziałem sekretarz stanu Anny Schmidt-Rodziewicz.

Szwecja zalana rowerami
Szwecja zalana rowerami

Już siódmy rok szwedzki okręg Blekinge ze stolicą w Karlskronie zalewany jest setkami polskich rowerzystów. Przypływają tu m.in. ze względu na piękne widoki, szerokie i równe ścieżki rowerowe

Cesarskie Chiny
Cesarskie Chiny

Dwutygodniowy objazd części Państwa Środka od Pekinu do Szanghaju. Po drodze m.in Xi'an, , wielki mur, Luoyang, Nankin, Shaolin, Wuxi, Zushou, Luzhi. Pociągami i autobusami pokonane ok 3 000 km.

Rumuńskie obrazki
Rumuńskie obrazki

Przejazd z Warny przez Bukareszt, Bran, Jezioro Czerwone, wąwóz Bicaz, Agapia, Braszów i Jassy.

Przez Mołdawię i Gagauzję
Przez Mołdawię i Gagauzję

Relacja ze zwiedzania Kiszyniowa, piwnic winnych w Milesti Mici, pobytu w Gagauzji oraz w delcie Dunaju, Babadag i Konstancy.

Nie tylko Lofoty i Nordkapp
Nie tylko Lofoty i Nordkapp

Jedenastodniowa wycieczka samochodowa przez Szwecję, Norwegię I Finlandię. Po drodze między innymi: Lillehammer, Lom, Geiranger, Mo I Rana, Bodo, Lofoty, Narvik, Nordkapp, Rovaniemi i Sztokholm.

Wokół Wysp Brytyjskich
Wokół Wysp Brytyjskich

Jeżeli chodzi o wyspy, to przeciętny polski turysta wybiera Kanary lub te zlokalizowane na Morzu Śródziemnym, np. Maltę. Bogatsi jadą na Karaiby, Madagaskar, na Bali czy Malediwy. A co powiecie na Orkady, Szetlandy, Hebrydy i inne wyspy brytyjskie?

Wino i gorąca kąpiel
Wino i gorąca kąpiel

Jednodniowy wypad na Węgry ze zwiedzaniem Tokaju, kąpielami w termalnych wodach w Miszkolcu oraz degustacją winą w Herceghut.

Pętla bieszczadzka
Pętla bieszczadzka

Przejazd z Polańczyka przez Hoczew, Baligród, Cisnę, Przełęcz Wyżną, Lutowiska, Czarną Górną i Wołkowyję.

Dzień we Lwowie
Dzień we Lwowie

Zapiski z jednodniowej wycieczki do Lwowa: Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Sobór św. Jury, Katedra, Teatr Opery i Baletu, Katedra Ormiańska, Kościół Bożego Ciała, Apteka Muzeum, Stare Miasto i inne zabytki.

Wilno i Troki
Wilno i Troki

Druga część relacji z indywidualnego zwiedzania Wilna oraz z pobytu w Trokach

Subiektywnie o Wilnie
Subiektywnie o Wilnie

Pierwsza część relacji z indywidualnego zwiedzania Wilna.

Od Ławry Peczerskiej po martwe miasto Prypeć
Od Ławry Peczerskiej po martwe miasto Prypeć

Zabytki Kijowa, Majdan, Chreszczatyk, Ławra Peczerska, rezydencja byłego prezydenta Ukrainy w Meżuhiria oraz Czarnobyl, Prypeć i Zalesie.

Błędne Skały i nie tylko
Błędne Skały i nie tylko

Karnet Regio i podróż z Gdańska do Polanicy-Zdroju. Potem prawie siedemdziesiąt kilometrów na nogach.

Weekend w Islandii
Weekend w Islandii

Na Islandię poleciałem bez sprecyzowanego planu zwiedzania. Wiedziałem tylko, gdzie będę spał i co będę jadł. Dalej była wielka improwizacja

Po śmierci monarchy
Po śmierci monarchy

Żeby dogłębnie poznać Tajlandię, trzeba byłoby spędzić tutaj przynajmniej kilka miesięcy, jeżeli nie lat. Niniejsza relacja stanowi tylko zachętę do poznania tego pięknego i pełnego kontrastów kraju.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.