Wyprawy
Dubajskie rekordy
Dubajskie rekordy

Sylwester w Dubaju. W wyobrażeniu wielu z nas to najbardziej spektakularny sposób witania Nowego Roku . I taki był. Ale czy stanowił punkt kulminacyjny pobytu w Emiratach? Trudno powiedzieć. Tam wszystko zadziwia i nie sposób określić , co jest naj….

Ze śmiercią im do twarzy
Ze śmiercią im do twarzy

Indianie wierzyli, że ludzie umierają trzy razy. Najpierw, kiedy przestaje bić ich serce. Druga śmierć jest wówczas, gdy ciało człowieka wchłonie ziemia. Trzecia i ostateczna śmierć następuje wtedy, kiedy nie ma już nikogo, kto mógłby zmarłego wspominać.

Trulle na obcasie włoskiego buta.
Trulle na obcasie włoskiego buta.

Trulle to nie to samo co trolle. Te ostatnie są baśniowymi stworami wywodzącymi się z mitologii nordyckiej. Trulle natomiast to jedyne w swoim rodzaju budowle, które znajdują się we włoskim mieście Alberobello.

Sentosa-byłam tam przed Donaldem Trumpem
Sentosa-byłam tam przed Donaldem Trumpem

Sentosa- maleńka wysepka na południu Singapuru, w języku malajskim znaczy „spokojny”. Złośliwi jednak twierdzą, że to skrót od So Expensive and Nothing To See Also /tak drogo, a jednocześnie nic wartego uwagi/.

Kawa po wietnamsku
Kawa po wietnamsku

Wietnam jest w pierwszej piątce eksporterów kawy oraz na piątej pozycji w indeksie najszczęśliwszych krajów,ale pierwsze miejsce ma w ilości pojazdów mechanicznych przypadających na obywatela. Kaski wyparły tam stożkowe kapelusze non la-symbol Wietnamu.

Zatrzymać się w Katarze
Zatrzymać się w Katarze

Czy można zbudować metropolię na pustyni? Oczywiście. Co można stworzyć wciągu 50 lat? Wszystko. Dla mieszkańców Kataru nie ma rzeczy niemożliwych.

Między Afryką i Azją, czyli wędrówka po Jordanii
Między Afryką i Azją, czyli wędrówka po Jordanii

Wędrówka przez Jordanię jest pełna niespodzianek- od pokrytych śnieżnobiałą solą brzegów morskich, przez kamienne miasta , nagie rdzawe skały, czerwone pustynie, aż do turkusowych wód zatoki Akaba nad Morzem Czerwonym, kryjących rafą koralową .

Wielkanoc w Dalmacji
Wielkanoc w Dalmacji

Dalmacja – kraina historyczna na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. Wielkanoc spędzamy w środkowej Dalmacji, w Vodicach koło Szybenika , a więc w tej części Chorwacji, którą polscy turyści znają dobrze. Ale my chcemy zobaczyć, jak wyglądają tutaj święta.

Szkoła w Tanzanii
Szkoła w Tanzanii

Jadąc do Tanzanii , zgodnie z sugestiami innych podróżników, zabraliśmy kilkadziesiąt długopisów , zeszytów i ołówków. Na miejscu trafiliśmy do jednej ze szkół i tam zostawiliśmy wszystkie przybory. To , co zobaczyliśmy,było wyjątkowym doświadczeniem.

Barwy Tanzanii
Barwy Tanzanii

Po drugiej stronie równika, po obu stronach Zanzibarskiego Kanału znajdziemy wszystko, co Afryka zaoferować może: sawannę, lasy deszczowe, rafę koralową, szmaragdowy Ocean Indyjski, plantacje alg,białe plaże i egzotyczną mieszankę kultur.

Myanmar czyli Birma w kilku odsłonach
Myanmar czyli Birma  w kilku odsłonach

Proste brązowe domostwa z liści palmowych, ceglaste lub popielate stupy i pagody, zieleń drzew akacjowych, palm i bananowców , a wokół jakby dla kontrastu – kobiety i mężczyźni w barwnych longyi. Birma – najbiedniejszy ale urzekający kraj Azji.

Singapur – lwie miasto
Singapur – lwie miasto

Tegoroczna wyprawa do Azji opierała się głównie na poznawaniu Malezji. Na Singapur przeznaczyliśmy tylko kilka dni, a to on stał się najciekawszym punktem podróży. Singa-pura czyli lwie miasto, ale również rajska wyspa tysiąca kwiatów.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.