Ciekawostki ze świata

Najlepsze plaże świata – najnowszy ranking TripAdvisora

kt, 21.02.2018

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła plaża na wyspie Providenciales

fot.: www.shutterstock.com

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła plaża na wyspie Providenciales
Znamy już tegorocznych laureatów nagrody Travelers' Choice w kategorii Plaże! Jak co roku użytkownicy największego na świecie turystycznego serwisu internetowego TripAdvisor wybrali 25 najlepszych plaż świata. Sprawdźcie, gdzie warto plażować w 2018 roku!

Najlepsze plaże świata wyłoniono na podstawie opinii użytkowników serwisu TripAdvisor. Najistotniejszym kryterium jest liczba pozytywnych recenzji.

Pierwsze miejsce zajęła plaża Grace Bay na wyspie Providenciales, znajdującej się w archipelagu Bahamów, ale politycznie przynależnej do terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii – Turks i Caicos.

Drugie miejsce przypadło w udziale plaży Baia do Sancho w archipelagu Fernando de Noronha należącym do Brazylii, a pierwszą trójkę zamyka plaża Varadero na Kubie.

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze plaże na Arubie, Wielkim Kajmanie, w Hiszpanii, na Florydzie, Jamajce, Dominikanie i na meksykańskiej wyspie Isla Mujeres położonej niedaleko krańca półwyspu Jukatan.

Hiszpańska plaża zajęła wysokie 6. miejsce. Mowa o plaży La Concha w San Sebastian w Kraju Basków, niejednokrotnie wyróżnianej w rankingach najlepszych plaż miejskich.

NA TEMAT:

Wyróżnione plaże europejskie

Oprócz plaży w San Sebastian w rankingu znalazło się 5 innych europejskich plaż. Miejsce 10. zajęła słynna, różowa plaża na Elafonisi – malutkiej greckiej wyspie położonej tuż przy zachodnim wybrzeżu Krety. Tuż za nią uplasowała się portugalska Praia de Falesia w Algarve

Miejsce 13. przypadło plaży Fig Tree Bay na Cyprze, a 14. plaży w mieście Bournemouth w Wielkiej Brytanii.

Europejską listę nagrodzonych zamyka Plaża Królików na włoskiej Lampedusie.

Zobaczcie w GALERII wszystkie nagrodzone plaże. Zgadzacie się z tegorocznym rankingiem?

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.