NIEMCY

5 największych atrakcji Bawarii. Jedną znacie na pewno!

Monika Stefanek, 31.08.2016

Widok ze szczytu Zugspitze, najwyższego w Niemczech

fot.: www.shutterstock.com

Widok ze szczytu Zugspitze, najwyższego w Niemczech
Poddani nazywali Ludwika II Wittelsbacha szalonym. Nie bez powodu. Chwiejności jego umysłu i ucieczkom w świat marzeń Bawaria zawdzięcza bajkowe zamki i pałace, których nie ma w żadnym innym zakątku świata. Najpiękniejszy z nich, zamek Neuschwanstein, jest pierwowzorem pałacu, który spopularyzował Walt Disney.

Podróżowanie i ceny w Bawarii

Bawaria zachwyca przez cały rok, ale chcąc nacieszyć oczy pięknem przyrody, najlepiej wybrać się między majem a październikiem. Ile trwa dojazd? W zależności od miejsca początkowego: z Gdańska dotrzemy samochodem do Monachium w ok. 14 godzin, z Wrocławia podróż zajmie nam około 7 godzin. Ze stolicy Bawarii do poszczególnych atrakcji podróż trwa zwykle 1-1,5 godziny. Podróż samolotem – 1,5 godz.

Do Bawarii warto wybrać się samochodem. Sieć autostrad w Niemczech jest doskonale rozwinięta, są one w dodatku bezpłatne. Podróż samolotem z Warszawy do Monachium trwa półtorej godziny. Bilet w obie strony na przelot liniami Lufthansa można kupić za ok. 830 zł.

Po Bawarii można poruszać się koleją. Pociągiem szybko dotrzemy w każde z opisanych miejsc. Decydując się na podróż pociągiem, nie warto kupować pojedynczych biletów. Doskonałą ofertą jest tzw. Bayern-Ticket, który kosztuje od 23 euro i obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do północy, a w weekendy przez całą dobę. Z biletem tym podróżować może do 5 osób. Jeśli podróżujemy samotnie, możemy kupić Bayern-Ticket Single (20 euro).

Bawaria jest dość droga, choć z pewnością tańsza niż Włochy czy Francja. Tydzień pobytu w tym niemieckim landzie kosztuje około 2500 zł. Warto nocować w kwaterach prywatnych, gdzie w bardzo dobrych warunkach za nocleg zapłacimy jedynie 30-35 euro. W cenie jest również śniadanie przyrządzone przez gospodynię domu.

NA TEMAT:

Bawarskie święta piwa

Turysta z Polski z pewnością z uznaniem patrzeć będzie na Bawarię. Świetne drogi, nowoczesna infrastruktura, wygodne hotele, jeden z najwyższych standardów życia na świecie, no i niezwykle pracowici mieszkańcy. To tylko niektóre atrybuty tego landu. Myliłby się jednak ten, kto myśli, że Bawarczycy to najnudniejszy naród świata. Niemcy uważają, że mało kto w ich kraju potrafi się tak bawić, jak mieszkańcy Monachium.

Całe Niemcy zjeżdżają się nie tylko na coroczny Oktoberfest (w 2016 roku odbywający się od 17 września do 3 października), ale również na tak zwany Starkbierfest. To mało znane w Polsce święto ma za zadanie celebrację najmocniejszego z piw. Nie tylko o alkohol tu jednak chodzi. Starkbierfest odbywający się co roku na przełomie lutego i marca to tak naprawdę radość z końca zimy. Nie bez przyczyny nazywany jest w Bawarii piątą porą roku. Mieszkańcy tego landu pozwalają sobie wówczas na więcej, tłumnie wylegają na ulice lub do parków i popijają Paulanera, mocniejszego od innych piw. Największe uroczystości związane ze Starkbierfest mają miejsce w południowej dzielnicy Monachium Giesing. Tam też znajduje się gospoda Paulaner Keller, w której może się zmieścić 3000 osób. Litr trunku kosztuje tu 7,30 euro, a zabawa jest przednia, tym bardziej, że w odróżnieniu od Oktoberfest, Starkbierfest wciąż pozostaje lokalnym, niemieckim świętem.

>> 5 największych atrakcji Bawarii

Odzież i obuwie w promocji? Sprawdź promocje na stronie Limango promocje.

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.