WENECJA

Małgorzata Rozenek na wakacjach w Wenecji. Co zwiedziła „Perfekcyjna Pani Domu”?

Wenecja

fot.: www.shutterstock.com

Wenecja
Wenecja co roku przyciąga tłumy turystów. Trudno się oprzeć urokowi miasta na wodzie, jego magicznym wąskim uliczkom i historii dwóch kontynentów zaklętej w kamienicach. Miasto na wodzie zwiedza właśnie Małgorzata Rozenek. Spójrzcie na te zdjęcia!

Małgorzata Rozenek odkrywa uroki Wenecji z mężem Radosławem Majdanem i dwójką synów. Romantyczne miasto co roku przyciąga tłumy turystów. Jest tak zatłoczone, że władze Wenecji postanowiły wprowadzić opłatę za wstęp do miasta, o czym pisaliśmy tutaj. Rozenek i Majdan nie zważają na tłok. Celebryci wybrali się m.in. na Plac św. Marka, na zdjęciach Rozenkowej widać też San Giorgio Maggiore. Naprzeciwko znajduje się Palazzo Ducale. Co to za miejsca?

Tak się bawi Małgorzata Rozenek na wakacjach - GALERIA ZDJĘĆ 

Plac św. Marka

Wspomniany już Plac św. Marka jest topową atrakcją Wenecji. Tutaj bije serce miasta, mają miejsce najważniejsze wydarzenia kulturalne, a restauratorzy zapraszają do swoich klimatycznych, choć drogich lokali. Plac otulają zabytkowe budynki, które niegdyś były siedzibami rządowymi. Nieopodal znajduje się kipiąca złotymi zdobieniami Bazylika św. Marka. Bizantyjska budowla, postawiona dla pochowania relikwii św. Marka, jest prawdopodobnie najbardziej okazałą i zdobioną świątynią chrześcijańską na świecie. Na placu św. Marka znajdziemy również renesansową wieżę z zegarem św. Marka, na której umieszczono złoto-niebieską tarczę ze znakami Zodiaku. Wisienką na torcie jest Campanila, czyli dzwonnica, z której szczytu można podziwiać panoramę miasta.

 

NA TEMAT:

Tatralandia: cennik, atrakcje, godziny otwarcia

San Giorgio Maggiore

Pejzaż Wenecji utkany jest z zabytków. Należy do nich między innymi San Giorgio Maggiore. Kościół zbudowano na przełomie XVI i XVII wieku. Pierwotnie na jego miejscu stał klasztor benedyktyński, jeden z najważniejszych ośrodków benedyktyńskich we Włoszech. W XIII wieku poważnie uszkodziło go trzęsienie ziemi, a następnie grabież dokonana przez wojska napoleońskie. W przeciwieństwie do Bazyliki św. Marka, z San Giorgio Maggiore urzeka skromnością. Zbudowany w stylu renesansowym na planie krzyża łacińskiego, zachwyca fasadą z białego marmuru istryjskiego. W jego wnętrzu znajdziemy dwa wybitne obrazy znanego weneckiego malarza, Jacopo Tintoretto: Ostatnia wieczerza i Zbieranie manny na pustyni. Wstęp do kościoła dla osoby dorosłej kosztuje 6 euro (ok. 24 zł.), dla studentów i osób powyżej 65. roku życia 4 euro (ok. 17 zł).

RZYM Zabytki i atrakcje Rzymu – 11 miejsc krok po kroku

Palazzo Ducale

Palazzo Ducale, czyli Pałac Dożów, był siedzibą władców i rządu Wenecji. Gotycka budowla miała niegdyś charakter obronny. Kolejni władcy przebudowywali ją według swoich potrzeb. Obecnie Palazzo Ducale liczy trzy kondygnacje i otacza urokliwy renesansowy dziedziniec. Wielbiciele sztuki odnajdą się w Museo dell'Opera , gdzie można podziwiać liczne rzeźby i płaskorzeźby, będące alegorią życia religijnego, moralnego i politycznego Republiki Weneckiej na przełomie XIV i XV wieku. Zwiedzającym udostępnione są również pomieszczenia pałacowe. Bilet wstępu do Pałacu Dożów jest dość drogi – dorośli zapłacą 14 euro (ok. 60 zł), uczniowie i studenci 8 euro (ok. 34 zł), a dzieci do 5-ciu lat wejdą za darmo. Alternatywą może być zakup wejściówki w cenie 20 euro (ok. 85 zł), z którą dostaniemy się również do Sale Monumentali Biblioteki Marcjańskiej, Museo Correr i Museo Archeologico Nazionale.

Wakacje w Bułgarii: Nesebyr i Sozopol. Dlaczego warto tu przyjechać?

Buty damskie, męskie, dziecięce w promocyjnych cenach. Sprawdź rabaty na stronie eobuwie.pl kody rabatowe.

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.