Wasze wyprawy

Barcelona obok głównego szlaku

Ulica Barcelony ze słynnymi skuterami

fot.: kasiazaleta

Ulica Barcelony ze słynnymi skuterami
Najważniejsze dla mnie są miejsca w których jest bardzo mało ludzi. Powód jest bardzo prosty. Podróżuje aby robić zdjęcia, które później sprzedaję jako wzory fototapet i obrazów. Ludzie w takiej fotografii są niepożądani.

Wybierając się do Barcelony sądziłam, że będzie trudno znaleźć takie miejsca. Myliłam się. Wystarczy zejść kilkadziesiąt metrów z głównej ulicy i przenosimy się w świat pustych - starych, wąskich uliczek.

Najpierw lotnisko. 

Z Warszawy wyleciałam o godzinie 16.00, aby już po 4 godzinach podziwiać kolorowe fontanny. Piękne i godne polecenia. Warto zobaczyć je z dołu, ale ze wzgórza wyglądają równie okazale. Porada dla innych. Nie wchodźcie po schodach. Tuż obok znajdziecie schody ruchome. Tak. To nie żarty. Na wzgórzu w parku ustawiono ruchome schody, które zawiozą was na sam szczyt. Czy to jest lenistwo? Nie wiem. Ustawiłam aparat i pstryk z długim czasem naświetlania zrobiłam zdjęcie. Nie można zamieszczać zdjęć z linków więc tutaj wklejam link do fototapety, która powstała z tego nocnego zdjecia obok kolorowej fonatnny. http://agatonstudio.pl/160-fototapeta-barcelona

Fasada budynku w Barcelonie
Fasada budynku w Barcelonie

Następnego dnia spacer po Barcelonie i ogromne zdziwienie. Główne ulice wręcz pękające w szwach, ale uliczki są pustawe. Zdjęcia zrobiłam z przyjemnością. Nieliczni przechodnie wręcz pomagali ustępując z drogi na widok aparatu. Powyżej umieszczam wprawdzie zdjęcie fasady, która była ponad głowami przechodniów, ale jak wspomniałam zdjęć z linków wstawić nie mogę.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.