Wasze wyprawy

Ekstremalny skok na linach z 240 metrów w Chorwacji

Ekstremalny skok na linach z 240 metrów w Chorwacji

fot.: Ropejump

Chcemy oddać skok na linach z wysokości 240 metrów! Tegoroczna ekspedycja przerosła nasze oczekiwania! Podnosimy poprzeczkę czterokrotnie w porównaniu do zeszłego roku. Tym razem czeka na nas Chorwacja!

Ekspedycja na ten rok nosi nazwę:

Expedition Croatia 2014 - Jump in Red Lake

Wyzwanie przed nami wielkie - gdyż będziemy pierwszymi osobami, które podjęły się skoku na linach w tym miejscu. Logistycznie będzie to bardziej skomplikowane niż jakakolwiek nasza wyprawa do tej pory a liny, które będziemy wykorzystywać będzie można liczyć w kilometrach za to szpej który będziemy musieli przewieźć będzie liczony w dziesiątkach kilogramów.

Red Lake czyli po Chorwacku - Crveno jezero - jest to trzeci co do wielkości lej krasowy na świecie. Znany jest z licznych jaskiń z niezwykle wysokimi klifami, który w najwyższym miejscu sięga wysokości około 241 metrów. Czerwone jezioro jest położone obok przepięknej miejscowości Imotski, a zaledwie 35-40 km dalej są najpiękniejsze nadmorskie miejscowości w Chorwacji - jak Baska Voda czy przepiękna chorwacka riviera w miejscowości Makarska. Nie mogło nam się chyba trafić bardziej rajskie miejsce do skoku.Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.