Wasze wyprawy

Krajobraz Południowej Florydy po kwarantannie

Pompano Beach Pier

fot.: Agnieszka84

Pompano Beach Pier
Kwarantanna na Florydzie nie była z pewnością tak surowa, jak w Polsce...

Od samego początku mogliśmy wychodzić na spacery, bez konieczności zakładania masek. Obowiązek zakrywania twarzy był jedynie przestrzegany w sklepach spożywczych, bankach i innych publicznych budynkach. 


           Byliśmy bardzo zadowoleni z faktu, że nadal możemy cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem. W tak niepewnych czasach, kiedy łatwo popaść w stan depresyjny, ruch na dworze miał zbawienny wpływ na naszą psychikę. 


Nasze plaże zostały zamknięte i jedynie spacer wzdłuż słynnej drogi A1A był dozwolony. Nam to zupełnie wystarczało, ponieważ nadal mogliśmy podziwiać ocean i palmy, które majaczyły w oddali i przypominały, że mieszkamy w raju. 


Na początku maja wiele zaostrzeń zostało zniesionych i dużo osób mogło wrócić do pracy. Plaże na pólnocy Florydy zostały otwarte w pierwszej kolejności, ze względu na niski procent zachorowań. Palm Beach, Broward i Miami-Dade County jeszcze musiały poczekać. Te hrabstwa słyną z wyżej rozwiniętej turystyki i ryzyko przeludnionych plaż stanowiło duży problem dla ogólnego bezpieczeństwa. 
Dopiero w tym tygodniu gubernator zezwolił na spacery dla zdrowia, ale nadal istnieje zakaz pływania i opalania. 


W naszej miejscowości nareszcie otwarto Pompano Beach Pier. Zakończenie tego projektu było długo wyczekiwane przez wielu mieszkańców i turystów. Słynne molo dla wędkarzy zostało zniszczone przez huragan Sandy w 2012 roku. Kilka dni temu mieliśmy okazję podziwiać efekty wieloletniej pracy. Molo to ma 304 metry długości i oferuje wspaniałe widoki na ocean i plażę, która obecnie odznacza się niewiarygodną czystością. Ponad dwumiesięczny zakaz wejścia na brzeg na pewno ucieszył żółwie, które spokojnie mogły składać jaja w piasku. 
Myślę, że podczas kwarantanny przyroda odpoczęła troszkę od ludzi, a my docenimy teraz bardziej jej piękno, które do tej pory braliśmy za coś oczywistego. 

 

Krystalicznie czysta woda
Krystalicznie czysta woda
Widok na plaze
Widok na plaze
Spoglądając na horyzont
Spoglądając na horyzont
Punkt widokowy
Punkt widokowy
Spacer po molo
Spacer po molo

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.