Wasze wyprawy

Locorotondo – miasto jak torcik bezowy

Locorotondo

fot.: Tedyiowedy

Locorotondo
Locorotondo – miasto jest okrągłe i położone na wzgórzu, przez co z daleka przypomina torcik bezowy – również ze względu na biały kolor kamienic. Jego nazwa po włosku oznacza: loco – miejsce, rotondo – okrągłe.
Locorotondo
Locorotondo

Zabudowa Locorotondo to istny labirynt, plątanina wąziutkich uliczek, w której zagubić się jest czystą przyjemnością. Białe mury domów lśnią w słońcu, ale z bielą kontrastuje zieleń – doniczki z zadbanymi roślinami stoją wszędzie, trzeba uważać, aby się o nie nie potknąć, gdzieniegdzie wisi na lince mokre pranie, pachnie kawa w jednej z licznych kawiarenek, pies wygrzewający się na balkonie ogląda nas spod przymrużonych powiek, jest cicho i spokojnie, a turystów jak na lekarstwo…

Locorotondo zachwyca na każdym kroku. Spacerując po mieście co chwilę podnosi się aparat do oczu, chcąc coś uwiecznić – czy to wyłaniający się nagle zza kamienicy kościółek, czy to piękną kutą balustradę, czy malownicze schodki ukwiecone pelargoniami, czy piękne drewniane drzwi… To istny raj dla fotografów.

Rower jako szyld restauracji
Rower jako szyld restauracji
Malownicze uliczki
Malownicze uliczki
W Locorotondo każdy szczegół zachwyca
W Locorotondo każdy szczegół zachwyca
Za każdym rogiem czai się niespodzianka
Za każdym rogiem czai się niespodzianka

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.