Wasze wyprawy

Piaskami Tunezji

Wybrzeże obok hotelu

fot.: andrzej

Wybrzeże obok hotelu
Witam wszystkich miłośników słonecznych podróży, piaskowych szlaków i ciepłych wspomnień

Nasycony bogatą kulturą, odmienną od europejskiej, jest najbardziej liberalnym arabskim krajem. Sam fak iż Tunezja była kolonia Francji - można bez problemu rozmawiać po francusku prawie z każdym mieszkańcem. Pomimo zwiększenia praw kobietom, dzięki pierwszej żonie Habiba Burgiby, która była Francuzką - w niektórych miastach, a szczególnie tych głębiej położonych, mało się to spostrzega. Naogół kobiety pracują przy zbieraniu oliwek, sprzątaniu domu... natomiast mężczyźni bardziej "lekko" podejmują się pracy fizycznej. W ciągu dnia widać ich pogawętki przy barze z szyszą. Kobiety swój wolny czas spędzają u fryzjera, mężczyźni - na wieczorowych spotkaniach w gronie przyjaciół w knajpie za herbatą.

Dla zwiedzających turystów jest mnóstwo atrakcji. Jedną z najbardziej ekstremalnych jest podróż przez Saharę na dżipach. Dobrani do tego kierowcy są mieszkańcami tych terenów, najlepiej orientują się w przestrzeni pustynnej i sprawnie pokonują "martwe pętle" na wzniesieniach piaskowych.

Zadziwiającymi miejscami są również oazy w pustyni, czy Chott el Jerid a także przejażdżki na wielbłądach.

Przy wyjeździe z większych miast można zobaczyć niezbyt ładne widoki, takie jak ruiny starych domów, czy pozostawione niedobudowy. Na ulicach zdawało być się spokojnie i biezpiecznie, jak w dzień tak i w nocy.

Zdumiewające są rozmowy z miejscowymi mieszkańcami, któży potrafią naprawdę ładnie przedstawić obyczaj a nawet poczęstować herbatą.

Najsmaczniejszym daniem uważam "kus kus" (z baranim mięsem). Dal turystów potrafią zaoferować prawdziwe widowisko przedstawiające ich obyczaje w postaci śpiewów, spektakli i różnych pokazów.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.