Wasze wyprawy

Znane i nieznane Podlasie

Na biebrzańskich bagnach

fot.: Jerzy

Na biebrzańskich bagnach
Wielu myśli o egzotycznych wyprawach, o wspaniałych podróżach do dalekich krajów. Cóż jednak zrobić, gdy jesteśmy obarczeni codziennością i musimy zmieścić nasze marzenia w ściśle określonym terminie własnego urlopu i przerw wakacyjnych naszych dzieci?

 Na koniec pobytu odbijając z głównej trasy postanowiliśmy zobaczyć jeszcze drugą atrakcję przyrodniczą. Skręciliśmy w szutrową drogę do Kurowa i po kilku kilometrach dotarliśmy do pałacu będącego obecnie siedzibą Narwiańskiego Parku Narodowego. Wokół pałacu park przesłania dojście do kładki zbudowanej nad rozlewiskami Narwi. Idąc wzdłuż rzeki możemy podziwiać ślady gospodarowania bobrów i ich budowle. Odnogi wodne odchodzące w pobliżu informują o trasie kajakowej na Kruszewo, gdzie znajduje się zerwany most. Najwygodniej byłoby przemierzać szlak kajakiem, ale my niestety ze względu na kończący się weekend zmuszeni jesteśmy poprzestać na przejściu „ Kładki wśród bagien” i próbie policzenia przez dzieci skaczących przez drewniane pomosty żab

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.