Aktualności

Europejski Dzień Morza 2011

Europejski Dzień Morza oficjalnym świętem UE

fot.: sxc.hu

Europejski Dzień Morza oficjalnym świętem UE
Już niebawem, bo w dniach 19 – 21 maja, odbędzie się Europejski Dzień Morza. Tym razem wydarzenie będzie miało miejsce w Polsce, w Gdańsku. Oprócz oficjalnej konferencji, na uczestników czekają liczne atrakcje!

Już niebawem, bo w dniach 19 – 21 maja, odbędzie się Europejski Dzień Morza. Tym razem wydarzenie będzie miało miejsce w Polsce, w Gdańsku. Oprócz oficjalnej konferencji, na uczestników czekają liczne atrakcje!

Po raz pierwszy Europejski Dzień Morza został zorganizowany w Brukseli w 2008 r. Stał się formalnym świętem Unii Europejskiej i co roku przyciąga wielu zainteresowanych. Zawsze towarzyszy mu rozbudowany program mający zapewnić turystom dobrą zabawę. Święto jest też okazją do tego, aby zwiedzić miasto, w którym jest obchodzone, zwłaszcza że zawsze jest to jedna z ciekawszych europejskich metropolii, w jakiej trudno narzekać na brak rozrywek.

Wydarzenie zostanie zainicjowane koncertem w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Po tej prawdziwej uczcie dla melomanów odbędzie się międzynarodowa konferencja – clue programu. Tematem będzie „Polityka morska: Przede wszystkim ludzie”. Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że tegoroczny Europejski Dzień Morza pomoże wypromować Bałtyk i przyciągnie inwestorów. Planowane jest poruszanie takich kwestii, jak m.in. powiększenie miejsc pracy w sektorze morskim, wprowadzenie europejskiej strategii dla regionu Morza Bałtyckiego, czy propagowanie transportu morskiego w kontekście występujących zmian klimatycznych.

Specjalnie z myślą o turystach przygotowano szereg atrakcji. Wystawy, konkursy, koncerty plenerowe to jeszcze nie wszystko. Od 19 do 22 maja będzie można bawić się na Europejskim Festynie Morskim, od 20 do 22 na Ołowiance odbędą się pokazy rzemiosła szkutniczego, a w dniach 21-22 w okolicach mostu Zielonego i mostu Krowiego profesjonalni instruktorzy pokażą, jak prawidłowo używać sprzętu wodnego. Przy okazji tego morskiego święta będzie miało miejsce uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego, w ramach którego będzie można obejrzeć m.in. wyścigi smoczych łodzi i pokazy ratownictwa.

NA TEMAT:

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.