Porady

Kiedy iść na urlop

Jacek Kaduczak, 7.02.2011

warto sprawdzić w jakich miesiącach przez wymarzone miejsce nie przechodzą monsuny lub cyklony tropikalne

fot.: sxc.hu

warto sprawdzić w jakich miesiącach przez wymarzone miejsce nie przechodzą monsuny lub cyklony tropikalne
Kwestia wypoczynku jest coraz istotniejsza: pracujemy coraz intensywniej, więc na urlopie powinniśmy zebrać siły na kolejne miesiące. Dlatego planowanie terminu i formy urlopu decyduje o naszej kondycji przez cały rok.

Do niedawna było oczywiste, że urlop oznacza dwa wolne tygodnie w lecie, spędzane nad polskim morzem lub w górach. Nieszczęśnicy zmuszeni do wzięcia urlopu w czerwcu lub wrześniu głośno narzekali na swoje nieszczęście. Czy jednak urlop w środku lata to najwłaściwsze rozwiązanie?

 

Zdaniem lekarzy niekoniecznie. Wspaniała letnia pogoda to dla naszego organizmu prawdziwe błogosławieństwo. Czujemy się świetnie, mamy chęć do życia i do pracy, wieczorami długo jest jasno, mamy więc czas na rozrywki na świeżym powietrzu. Jeśli ciężko pracujemy, trochę szkoda marnować ten czas na odpoczynek. O wiele bardziej przyda się nam on późną jesienią lub wczesną wiosną. Brak słońca, kiepska pogoda i niekorzystny „biomed” sprawiają, że trudno nam rano wstać i iść do pracy. To wymarzona pora na wyrwanie się z codziennego kieratu.

NA TEMAT:

Idealny byłby oczywiście wyjazd po słońce. Jeśli jednak jest to z jakiś powodów niemożliwe, warto pamiętać, że równie dobroczynne skutki może mieć wyjazd dużo bliższy. O ile go właściwie zorganizujemy. Taka pora roku to doskonały moment na czynny wypoczynek.

 

Cały artykuł przeczytaj na stronie: www.poradnikzdrowie.pl

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.