Zdrowie

Jak podróżować z chorobami serca?

poradnikzdrowie.pl, 9.02.2011

O serce należy dbać

fot.: Istock

O serce należy dbać
Osoby z chorobami układu krążenia powinny przed wyjazdem ocenić stan swojego zdrowia, a także uwzględnić zalecenia lekarza dotyczące miejsca odpoczynku oraz sposobu podróżowania - przypominają organizatorzy programu Serce na nowo.

Dalekie podróże często wiążą się ze zmianą warunków klimatycznych oraz z nagłymi wahaniami ciśnienia i temperatury. Osoby pracujące, które cierpią na schorzenia sercowo-naczyniowe, a decydujące się na urlop, mogą odczuwać w czasie wyjazdów zaostrzenie niektórych dolegliwości.Wysokie temperatury lub gwałtowne zmiany ciśnienia dla osób z chorobami układu krążenia mogą być niebezpieczne. Upały i długotrwałe podróże mogą przyczynić się do osłabienia organizmu, a nadmierny wysiłek może doprowadzić do zawału serca - przestrzega ekspert programu "Serce na nowo", prof. dr hab. Zbigniew Gaciong.Nie oznacza to, że należy rezygnować z wyczekiwanego urlopu. Lato to najlepsza pora, żeby odpocząć od pracy, szefa i codziennych obowiązków. Wybierając się na dłuższy wypoczynek należy przestrzegać kilku prostych zasad, które pomogą uniknąć powikłań ze strony układu krążenia:

NA TEMAT:

Jak dbać o cenne serce?

* Odwiedź lekarza przed wyjazdem

Pracownicy, którzy pozostają pod stałą opieką lekarza, przed zaplanowaniem urlopu powinni zasięgnąć porady kardiologicznej. Warto skonsultować się ze specjalistą w zakresie ewentualnych dodatkowych badań, które wykluczą przeciwwskazania do wyjazdu. Ze względu na specyfikę odwiedzanego miejsca, lekarz może również zmienić zalecane leki lub ich dawkowanie.

Cały artykuł przeczytaj na stronie: www.poradnikzdrowie.pl

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.