Zdrowie

Podróżowanie w ciąży

autor: Katarzyna Hubicz (miesięcznik "M jak mama") konsultant: lek. med. Aneta Tramś-Sujka, ginekolog, 9.02.2011

Z dziećmi na wakacjach

fot.: Istock

Z dziećmi na wakacjach
Długa, forsowna podróż może być przyczynną kłopotów. Dlatego przed wyjazdem starannie zaplanuj trasę i wybierz odpowiedni środek lokomocji. Który będzie najlepszy? To zależy od tego, dokąd się wybierasz i ile czasu będzie trwała podróż.

W ciąży nie musisz rezygnować z jazdy samochodem, tym bardziej że jest to w tym okresie najwygodniejszy środek lokomocji. Pamiętaj jednak o kilku ważnych zasadach:

* Przemyśl trasę, jaką zamierzasz jechać - unikaj wyboistych, bocznych dróżek – silne wstrząsy źle wpłyną na twoje samopoczucie, mogą też wywołać komplikacje. Omijaj również centra miast w godzinach szczytu, bo korki i wzmożona ilość spalin nie są dla kobiety w ciąży wskazane, poza tym w razie nagłych komplikacji w korku trudniej byłoby uzyskać szybką pomoc. Lepiej nadłożyć drogi i dotrzeć na miejsce nieco później, niż narazić siebie i malucha.

Cały artykuł przeczytaj na stronie: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/Podrozowanie-w-ciazy-jaki-srodek-transportu-wybrac_35309.html

NA TEMAT:

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.