Aktualności

Warszawa ponownie atrakcyjną metropolią hotelową na świecie

Roma Kuffel, 25.03.2011

novotel Warszawa
novotel Warszawa
Najdroższe były w lutym hotele w Moskwie (średnio178,50 EUR za pokój). Za to w Warszawie za nocleg w hotelu goście zapłacili o połowę mniej.

Najdroższe hotele były w lutym w Moskwie (średnio178,50 EUR za pokój). Za to w Warszawie za nocleg w hotelu goście zapłacili o połowę mniej.

Takie są wyniki zestawienia przygotowanego przez bezpłatny internetowy serwis rezerwacji hotelowych hotel.info, posiadający w swojej ofercie ponad 210 000 hoteli na całym świecie. Zbadał on - na podstawie otrzymanych w lutym 2011 r. zapytań o ceny hotelowe - gdzie ceny hoteli są szczególnie korzystne, a w których metropoliach goście hotelowi są zmuszeni sięgnąć głębiej do kieszeni.

Najdroższą światową metropolią ponownie została Moskwa (178,50 EUR za pokój). Hotelarze z Sydney nie pozostają w tyle. Za pokój hotelowy trzeba było w lutym tego roku zapłacić tam średnio 170,44 EUR. Za to w Warszawie średnia cena noclegu w hotelu wynosiła 80,43 EUR, czyli o połowę mniej niż w Moskwie. Dzięki temu nasza stolica zalicza się do najbardziej atrakcyjnych metropolii na świecie. Najmniej jednak zapłacą osoby poszukujące noclegu w Bangkoku w Tajlandii. W porównaniu ze styczniem tego roku goście hotelowi korzystają tam na kolejnych obniżkach cen i mogą przenocować za jedyne 55 EUR. Zobaczymy jak w kolejnych miesiącach na ceny zakwaterowania w hotelach wpłynie w tej części Azji zagrożenie trzęsieniami ziemi oraz pyłem radioaktywnym po awarii elektrowni atomowej w Japonii (na skutek katastrofalnego trzęsienia ziemi i wstrząsów wtórnych oraz tsunami).

Więcej: www.hotel.info

źródło informacji: PAP, APA-OTS

NA TEMAT:

Polub nas na Facebooku!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.